| EuNuMint a întrebat:

:*
Vreau sa ma informez mai bine. Cate abdomene sa fac intr-o seara de-a lungul a cate saptamani pentru a slabi catusi de putin?
Daca fac mai multe intr'o seara, si solduri la fel si fesiere slabesc mai mult? laughing
Funda. Mersii! :*

7 răspunsuri:
| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Pentru avea "patratele" trebuie sa ai un procent de grasime mic (sub 10% parca). Trebuie sa faci exercitii cardio care te ajuta sa slabesti deoarece exercitiile musculare nu te ajuta sa slabesti.
Banuiesc ca ai observat ca unii au muschii abdomenului vizibili fara sa faca vreun efort, asta pentru ca sunt slabi.

| M1hai a răspuns:

Eu fac 20 de abdomene fata si 30 spate! functioneaza

| Gabyy32 a răspuns:

Incepi cu 25 pe spate si pe burta

dupa cu 35

dupa cu 45 tot cu 10 in plus

Baftaaaa

| MagazinulcCora a răspuns (pentru Gabyy32):

Cum se fac abdomenele pe spate?

| Gabyy32 a răspuns:

Si nu doar faci febra

| EuNuMint explică:

Stai pe spate, eventual iti tii picioarele de ceva sa nu ti le poti ridica, mainile la ceafa si te ridici usor din spate cat poti. happy

| Nastinka a răspuns:

Salut.eu fac abdomene zilnic (cu cit mai multe, cu atit mai bine) si nici nu prea maninc.Sa stii ca la mine functioneza, am scabit si se observa.