| Martsje a întrebat:

Vreau sa slabesc, ar fi indicat sa merg la fitnes sau la aerobic?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Care din ele iti place mai mult, sa vorbesti cu instructorul de acolo si despre alimentatie, conteaza 70 % in slabire.

| calmopenmind18 a răspuns:

De fapt trebuie sa savurezi mancarea (nu sa mananci pentru ca trebuie si in graba), sa eviti stresul, sai sa te plibi din ce in ce mai mult sau sa te apuci de alergat, sa bei apa inainte de masa si sa nu mananci pana te saturi ca faci burtica. Cu putin efort se poate. Depinde cat ai si cat vrei sa dai jos. A am uitat legumele si fructele ajuta foarte mult... incearca o luna 2 dieta cu fructe si legume sau regim vegetarian... Spor la slabit, asteptam rezultatele!

| Cosmin86 a răspuns (pentru calmopenmind18):

Regimul vegetarian e stupid, iar fructele ingrasa in caz ca nu stiai ( au zahar ) si fermenteaza, ceea ce poate provoca probleme de sanatate daca consumi prea multe.

alimentatie pentru slabit inseamna cu totul altceva, spre ex. daca esti sportiv implica multa carne, in niciun caz fructe si legume.

| calmopenmind18 a răspuns (pentru Cosmin86):

Dar nu toate ingrasa iar multe sunt benefice daca sunt consumate. Fructele pot fi considerate un medicament. La sportivi li se recomanda carne pentru a putea asimila unele vitamine (asa stiu eu). Cel mai bine este sa mancati echilibrat iar pentru asta mergeti la un medic nutritionist happy.

| IMINENT a răspuns:

Personal, daca as fi o chiftea umana, as merge la fitnes.
Sa nu uiti, draga chiftea, sa renunti la mc si la kfc, sa mananci fructe si legume.