| AvalohAlyn a întrebat:

Cand o sa ne mai calificam si noi la un campionat mondial? Oare mai avem mult de asteptat?

Răspuns Câştigător
| Lukasz a răspuns:

In momentul de fata nu prea, nu vom face fata unor echipe foarte bune, cand noi abia ne chinuim sa batem Armenia. Intr-adevar, daca erau toate meciurile amicale poate na calificam, Romania a facut egal cu Argentina, 0-0 intr-un amical. Ideea e ca ne asteptam prea mult. Unii traiesc inca cu Generatia de Aur, aia s-a dus, si nu va mai fii dupa parerea mea, deoarece in Romania sunt promovate non-talentele. De ce crezi ca din Brazilia sunt fotbalisti atat de buni, fiindca majoritatea vedetelor in fotbal, cand erau copii erau saraci. Spre exemplu: Suarez, Ronaldo, Messi si sunt multi altii care au crescut si fara parinti, au avut putere si se antrenau, pana cand au ajuns unde sunt. Din pacate, in Romania, e de ajuns sa dai bani la antrenor si esti capitan, iar tu ratezi din 2 metri cu poarta goala.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai repede ne putem califica la CM de fotbal din 2022 dar nu putem sti sigur daca ne vom califica la acesta sau care este CM la care ne vom califica.

| Drimmero a răspuns:

Romania si mondialele,, 2 lumi paralele!

| Doub a răspuns:

Cu jucatori ca astia care se impiedica in minge, da

| DovleacTurbat a răspuns:

Cand s-o juca si in Romania fotbal si nu țurca, cand vom avea jucatori nu schizofrenici cu aere de vedeta care fug de minge ca europa de atacuri teroriste. Pacat, prea multi bani pentru gunoaie.

| missfatadelatara a răspuns:

Nu în secolul ăsta.

| crazypop a răspuns:

Cand nu te astepti, hahahaha