| FanMedical a întrebat:

Care credeti ca sunt cele mai grele sporturi din lume?

31 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Poate nu te-ai fi asteptat la raspunsul asta, poate nu stii prea despre acest sport, insa mie unul cel mai greu mi se pare snookerul. Urmaresc diferite sporturi constant de vreo 10 ani, timp in care am si practicat multe dintre ele. Am ajuns la concluzia ca a ajunge jucator de snooker este cu adevarat o performanta. Sportul acesta necesita foarte multa pregatire tehnica (copiii incep sa practice cam pe la 4-5 ani), dar si psihologica. Nu este vorba doar de cine baga mai multe bile, e un adevarat razboi mental. Dupa aceea, ca si dificultate, as clasa tenisul de camp, apoi handbalul.

| FanMedical explică (pentru AFR81):

Apropo,tu esti cumva un sportiv de performanta?

| AFR81 a răspuns (pentru FanMedical):

Am jucat timp de 5 ani handbal de performanta, dupa aceea am renuntat. Am ramas doar cu pasiunea pentru sport si cu tenisul de camp practicat ca un hobby.

| Nickname1890 a răspuns:

Este aproape imposibil de spus care este cel mai greu sport din lume, fiecare sport cere alte aptitudini.

Totusi unii au incercat sa faca un clasament luan in calcul 10 factori: Rezistenta; putere; forta; viteza; agilitate; mobiliatate, abilitati de analiza; si inca ceva nu mai tin minte:

Dupa ce au acordat note fiecarui sport la fiecare dintre acesti factori, au facut un clasament:

1.Box
2. Hochei pe gheata
3. Fotbal American

Sursa: http://espn.go.com/espn/page2/sportSkills

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În opinia mea, MMA-ul, acolo trebuie să reziști la pumni și picioare de-ți vine rău, literalmente.

| FanMedical explică (pentru anonim_4396):

Da,si mai ales MMA-ul in cusca cum arata uneori pe la TV!

| UzOm a răspuns:

Sexul.

| AKARA0 a răspuns:

Sahul este cel mai greu laughing

| FanMedical explică (pentru AKARA0):

Dar este un sport bine platit?

| StefanCosmin a răspuns:

Acela in care trebuie să ți ții echilibrul in timp ce ești în aer, iar dacă ai căzut, e nașpa, am uitat cum se numește laughing

| FanMedical explică (pentru StefanCosmin):

Dar pentru copii si adolescenti, care crezi ca sunt cel mai greu de practicat dintre sporturi?

| StefanCosmin a răspuns (pentru FanMedical):

Păi și ăsta cred că e greu pentru toți, însă dacă practici zi de zi nu va mai fi așa de greu

| ChrystianSandu a răspuns:

Dupa parerea mea este cataratul pe munte. Risti mult dar castigi si mai mult.

| xDragosel007 a răspuns:

Echilibrul in aer mi se pare cel mai greu.

| DevilNight01 a răspuns:

Cel mai greu sport din lume e parcursul (nu ai asiguranta si daca faci o singura schema gresita iti rupi gatul sau altceva)

| FanMedical explică (pentru DevilNight01):

Dar apropo, care este varsta minima pentru a practica parcursul?

| DevilNight01 a răspuns:

Poti sa faci cand vrei tu (dar mai bine sa fi in preajma cuiva ca ti-am zis cred ca este cel mai periculos sport din lume) dar eu iti sugerez sa nu incepi inainte de 15-16 chiar la mai mult posibil (eu nu fac parcurs deci nu prea sunt un expert la asta)

| NevastuicAaA a răspuns (pentru DevilNight01):

Probabil te refereai la parkour, nu? Eu as spune ca Wingsuit este cel mai periculos sport.

| DevilNight01 a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Da ma refeream la parkour infine ai inteles idea...

| JustOneDay a răspuns:

Aruncatul cu privirea, clar. laughing

| FanMedical explică (pentru JustOneDay):

Asta ce sport mai este, mai?
=D

| Ioanarri a răspuns:

MATEMATICA

| DyaDidy06 a răspuns:

Teniss-ul

| FotbalLife a răspuns:

Cel mai greu sport este alpinismul. Pentru adolescenti sunt mai multe nu stiu exact. De exemplu luptele, parkour, atletismul, inotul(care iti dezvolta toti muschii).

| FanMedical explică (pentru FotbalLife):

Dar care este varsta minima pentru a practica alpinismul?

| Mariusica1999 a răspuns:

Incearaca Rugby

| Liviu8989 a răspuns:

Culturismul

| Zaida1998 a răspuns:

Fiecare sport este greu în felul lui.
Am făcut atletism. Mie mi se părea greu să obții performanță aici.
Am făcut și înot, care și acela mi se părea greu, deoarece îmi era frică să mă înec și aveam și frică de apă laughing
Dar depinde ce înțelegi și tu prin „greu".
Eu înțeleg prin „sport greu" un sport care este obositor și care cere foarte multe sacrifici pentru a ajunge în top.

| FanMedical explică (pentru Zaida1998):

Dar pentru copii si adolescenti, care crezi ca sunt cel mai greu de practicat dintre sporturi?
De exemplu, boxul ti se pare greu pentru tineri?

| Zaida1998 a răspuns (pentru FanMedical):

Da! Mi se pare destul de greu pentru tineri, e și mai greu să ajungi în top.

| Mada_Adi_1993 a răspuns:

Ajutoor! Telefonul fratelui meu a fost furat din mașină din bancheta din spate de o prietenă. Am persoane care afirmă că au văzut telefonul la ea dar nu si-au dat seama. Pe facebook a postat o poză făcută în oglindă cu telefonul furat. Faza e că telefonul este cumpărat de pe olx și nu am acte. Mama ei spune că nu am dovezi că telefonul este furat. Cum pot recupera telefonul fără acte? Vă rog. Ajutați-mă.