| TheKing98 a întrebat:

Care imi spune niste trucuri pentru skandenberg. funditaaa!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Vrei sa spui tehnici.

Vezi asta :
http://www.youtube.com/watch?v=4hNOHUEnzTM

Dar fara antrenament specific cu oameni care chiar stiu, n-o s-o inveti doar uitandu-te la clip.

In sportul asta tehnica se invata in timp, 1 an minim.

| TheKing98 explică (pentru Cosmin86):

Iti multumesc pentru acest truc mi-a fost de folos! big grin

8 răspunsuri:
| Mus1k a răspuns:

Apasă-te pe umăr.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mus1k):

Cea mai proasta tehnica.

| Mus1k a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai putea să-mi dai nişte motive? Sunt curios.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mus1k):

Da, cateva :

1. risti sa-ti rupi cotul ( tehnica asta in care impingi pe umar se numeste push sau "the press" ), cauta singur pe net despre ea sa vezi ca e periculoasa

2. nu bagi spatele in miscare ( vezi si tu cat de mare e umarul si cat de mare e spatele si UNDE ai mai multa forta )

3. in skan tragi, nu impingi/apesi ( decat daca esti pusher cum e jurovsky si o faci pe riscul tau ). Michael Todd ( ala care i-a dat 6-0 lui Oncescu ) si-a rupt cotul facand push.

Daca vrei neaparat sa faci push, faci dupa ce inveti ca lumea top-roll si hook, in special deep hook. Abia apoi treci la push, pe riscul tau.

| TheKing98 explică (pentru Cosmin86):

Nu o sa iti rupi cotul, doar nu e din plastelina.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheKing98):

Ba da, chiar iti poti rupe cotul facand "push", documenteaza-te.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheKing98):

Abia am dat un exemplu de profesionist care si-a rupt cotul facand push straight face

Cauta pe net, gasesti o gramada care si-au rupt cotu si au ajuns in sala de operatie facand tehnica asta.

p.s. : era BINE sa fie din plastelina... ca era flexibila, din pacate e din OS