| ANONYMBOSS293 a întrebat:

Care stie ce viteza atinge o bicicleta "cursiera"?

Răspuns Câştigător
| sLy007 a răspuns:

Depinde si de specificatiile bicicletei big grin daca e de o marca buna si este echipata foarte bine de exemplu sa fie full shimano, cadru aluminiu etc. normal ca merge bine si prinde viteza mai mare. O cursiera buna atinge viteza de cca. 70-90 km/h (pe loc drept)

| Ola43 a răspuns (pentru sLy007):

Da cine esti tu ba contador, Froom, Quintana de atingi 90 km/h? Nu prinzi 90 nici in coborare.

| LeMagician a răspuns (pentru sLy007):

70-90 pe coborare poate, greu si atunci. Bicicleta poate duce dar aici deja intervine capacitatea ta fizica. Pe plat dai cu 50 in sprint daca esti bun.

| sLy007 a răspuns (pentru Ola43):

Ma desteptule am zis ca eu am atins viteza aia?! m-am referit intre 70 si 90. si se poate atinge viteza aia cu o conditie fizica buna. da cine esti tu sa comentezi?!

| sLy007 a răspuns (pentru LeMagician):

Eu nu m-am referit la mine. m-am referit la capacitatile sportivilor de acest gen.

| alin100 a răspuns (pentru Ola43):

Ba da, prinzi.Anul acesta la turul Frantei s-a prins aceasta viteza

| alin100 a răspuns (pentru Ola43):

Depinde de imprejurimi.Cand urci mergi cu 7-8 km/h, iar cand cobori poti prinde si 90 km/h

9 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Depinde cine da din craci!

Răspuns utilizator avertizat
| IMPLICAT a răspuns:

Daca ai picioare bune, poti trece de 50 km/h.