| adokdgaok a întrebat:

Ce alimentatie trebuie pentru patratele si ce trebuie sa fac?

Am inteles ca trebuie sa beau multa apa, sa nu mananc dulciuri sau prajeli, sa fac exercitii de 2 ori pe saptamana pentru abdomen si putin cardio cu intensitate mare, sa nu stau pana flamanzesc si sa mananc la fiecare 2-4 ore, daca le-as face toate astea in cat timp mi se fac patratelele?

Sunt slab deci nu cred ca o sa am probleme.

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Putin cardio? laughing buna gluma. corpul retine grasimea in special in zona stomacului ca este cea mai accesibila zona in caz de forta majora de unde sa se auto-hraneasca, motiv pentru care este ultima zona din care dai jos strat de grasime. ca sa dai jos grasime trebuie MULT cardio, nu putin. trebuie sa tii cat de mult poti ritmul cardiac la 80% din maximul pe care ti-l permite varsta, sanatatea (in jurul varstei de 20 de ani este pe undeva pe la 130. deci 80% din 130). cu cat tii ritmul cardiac mai alert (nu neaparat constant) cu atat folosesti mai multe calorii. daca esti slab si nu ai patratele (dar sa fii slab) inseamna ca nu ai muschii formati, deci baga abdomene. daca ai strat de grasime, si stii ca sub el sunt patratelele formate baga cardio. sfatul meu, baga din amandoua. 5 serii a cate 50 abdomene zilnic, si pe urma 30 minute alergat.