| BetterThanME a întrebat:

Ce Exercitii pot face pentru Antebrat, Biceps, Triceps Deltoizi,?
Si Cum sa respir cand fac flotari?

2 răspunsuri:
| MiniEmoTion a răspuns:

Antebrat:
-Strangerea pumnului cu o minge de dimensiuni medii(cat sa-ti incapa in mana)
-Exista un instrument cu doua manere pe care trebuie sa le impreunezi(10 lei set de 2 instrumente de acest fel)
-Flotari(In cel mai rau caz,dezvolta,dar destul de greu)

Biceps:
- Tractiuni
-Flotari(nu in mare parte)

Triceps/Deltoid:
in cel mai bun caz :Flotari,Tractiuni,
Asezi doua scaune fata in fata,asezi picioarele pe sezutul unuia, pe celalalt te asezi tu, te sprijini cu mainile de manerele scaunului si incerci sa te ridici.
Cand faci flotari:
Cobori-INSPIRI
Te ridici- Expiri, sper ca ti-am fost de foloshappy

| ShockER a răspuns:

Antebrat:
-Strangerea pumnului cu o minge de dimensiuni medii(cat sa-ti incapa in mana)
-Exista un instrument cu doua manere pe care trebuie sa le impreunezi(10 lei set de 2 instrumente de acest fel)
-Flotari(In cel mai rau caz,dezvolta,dar destul de greu)

Biceps:
- Tractiuni
-Flotari(nu in mare parte)

Triceps/Deltoid:
in cel mai bun caz :Flotari,Tractiuni,
Asezi doua scaune fata in fata,asezi picioarele pe sezutul unuia, pe celalalt te asezi tu, te sprijini cu mainile de manerele scaunului si incerci sa te ridici.
Cand faci flotari:
Cobori-INSPIRI
Te ridici- Expiri, sper ca ti-am fost de folos