| comsacodrut a întrebat:

Ce fotbalist este mai bun intre Cr7 si Messi, si de ce

Răspuns Câştigător
| RazvyBoss98 a răspuns:

Mie mi se pare ca Messi este mai experimentat, si este mai un fotbalist mai bun

| Knife00 a răspuns (pentru RazvyBoss98):

Gata raspunsu'.e mai experimentat si gata e un fotbalist mai bun.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru RazvyBoss98):

La ce experienta te referi?!
Ambii dintre ei au experienta la nivel inalt si daca ar fi sa ne luam dupa varsta, Ronaldo este mai experimentat.
Nu cred nici pe departe ca acesta este un criteriu ca sa ii comparam pe cei doi.

| Knife00 a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Ce vrei, ma? Ce sa le ceri? Copii mici. Cica e mai experimentat..Ronaldo are multe calitati pe care messi nu le are si si-ar dori sa le aiba. Messi are mai mult joc de sala, trece printre jucatori ca printre jaloane, nu se complica cu schemele. In schimb, Ronaldo are viteza, tehnica, dribling..nu stiu ce vedeti asa interesant la Messi. Mai sunt multe calitati ale lui Ronaldo in plus fata de Messi, dar nu stau sa le enumar.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru Knife00):

Da, asa este. Eu zic ca Messi nu are vreo calitate mai mare decat Ronaldo, poate doar aceasta lipire la gol, adica Messi nu are executii fabuloase, dar reuseste sa marcheze din nimc...
De calitatile lui Ronaldo ce pot sa zic: sprint, heading, fuleu, detenta, acceleratie, pase, forta, rezistenta, plus ca loveste aproape la fel de bine si cu piciorul stang, iar Messi aproape ca nu depinde de piciorul drept...sunt doar cateva din sirul lung de calitati ale lui CR7, net-superioare fata de cele ale lui Messi.

8 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Oricat de mult ar spune unii ca Messi este mai bun, nu au dreptate.
Ei sunt atrasi de cele 4 Baloane de Aur ale lui Messi si de faptul ca marcheaza mult. Dar nu fac comparatie intre calitatile celor doi.
Parerea mea, Ronaldo este net-superior lui Messi in momentul de fata.

Răspuns utilizator avertizat
| NoobOrPro a răspuns:

Niciunul... Atata ca ei dau mai multe goluri. Xavi sau iniesta.

Dar daca e sa aleg, aleg Messi se pricepela finalizare si drbling mult mai bine ca Ronaldo.

| MateiuSergiu a răspuns:

Clar ca messi cate baloane de aur are cr7 si cate are messi si ronaldo i egoist