| anonim_4396 a întrebat:

Ce imi recomandati pentru a da suturile puternice?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Salut eusebiu, Trebuie sa lovesti mingea in mod corect. Nu am cum sa te invat asta prin intermediul TPU, face2face doar, dar odata invatat acest lucru, iti garantez ca o sa ai un sut puternic fara mari eforturi.
Tine si de muschii tai, evident, dar ca prim pas invata sa lovesti mingea corect.
succes amice

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mult antrenament

| NOBODY a răspuns:

Îți recomand mult antrenament, la picioare în special. Alergat mult, dar și lovit corect în minge. Lovești cu latul, nu prea tare, dar nici încet.

| AndreeLolla a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii sa lovesti mingea corect. acest lucru nu o sa-l faci cu varfil. incearcaa sa iei mingea cam pe aproape un sfert din laba piciorului, in sa fel incat sa se ridice de la pamant. pentru suturi mai puternice loveste cu forta. asta tine bine inteles si de forta muschilor tai. pentru niste muschi mai puternici fa exercitii fizice precum fandari, flotari, ridicari la piept, sarituri, sarituri cu genunchii la piept. sper ca ti-am fost de folos :*