| Voidwithin a întrebat:

Ce parere aveti de http://www.naturalplus.ro/ro/energizante/67-k-energy.htm l da energie, e bun de ceva?
ps: vreau sa adauga si niste creatina pe langa el ca am vazut ca are doar 1 gram...

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Ai 40 de ani de ai nevoie de energie? cauta ceva cu beta-alanina si/sau arginina. este de ajuns pentru tine. preworkout = multi bani pentru ingrediente care separat iesi la 1/2 din pret.

| Voidwithin explică (pentru JohnnyBi):

Daca ai incercat beta-alanina mi-ai putea spune daca se simte ceva?
Multumesc anticipat.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Voidwithin):

Senzatie de furnicaturi sub piele. personal, nu as incerca din nou. o simt de parca am un costum lipit de piele si un musuroi de furnici intre el si pielea mea, sau chiar sub piele. senzatia persista 1-5 minute si dispare. diferenta fata de antrenamentul normal nu ma pot pronunta. un 5% mai bine decat fara, sau diferenta doar de la o zi mai buna, neglijabil. nu stiu procesele metabolice in care intra de este atat de importanta cica, dar ma pot lipsi de ea, nu simt diferenta.

dar tine cont, fiecare corp e diferit, tu poti sa ai un procentaj mai bun de concentrare, energie, forta, sau poti da banii degeaba. eu personal de la cate luam (vitamine, minerale, omega, cartilagii, whey, creatina, carnitina, preworkout) am ramas doar la creatina si whey. restul cand se termina ce am deja cumparat, nu mai iau. creatina + whey sau animal pak + whey = arhisuficient alaturi de o alimentatie buna sa te faci cat usa. buget 400 ron cam la 2 luni si ai tot ce iti trebuie in 2 produse. animal pak si whey au arginina si beta-alanina destula (nu supradozaj, dar destul de ok).

| Voidwithin explică (pentru JohnnyBi):

Da asta am citit pe un forum de bodybulding american tot asa cu furnicaturi si astea.
Cica e normal la inceput etc oricum merita incercat macar odata ca sa stii.
Oricum ce o fi o fi dar creatina, carbohidratii raman baza aici (la capitolul forta, energie).

| JohnnyBi a răspuns (pentru Voidwithin):

Nu la inceput...eu am luat C4 de la cellucor cam 2 luni si mereu acelasi rahat. senzatie tampita rau si efectele a 150 lei pe 30 de portii era sub neglijabil. aceeasi forta o am cu 2 fructe inainte (de la fructoza cred). antrenamentul meu cu si fara preworkout a ramas acelasi, poate doar sa zicem in loc de 80 kg la impins la piept 3 repetari, trag 2 sau 1 si a2a cu ajutor. adica prea putin sa conteze. eu am zis ca alimentatia este baza, indiferent de ce iei, dar consider ca X suma de bani o poti distribui mult mai util pe altceva. nu ai ajuns la momentul ala de performanta unde beta-alanina sa fie un trecator de prag si cu alimentatie buna nici nu cred ca ajungi acolo vreodata. eu cu 50 lei creatina, 260 gold whey si 160 animal pak, avand in vedere ca tin 60-77-44 zile zic ca e cel mai eficient si relativ ieftin tip de combinatie de suplimente.

5 răspunsuri:
| florynmondialul a răspuns:

Daca chiar ar contine ingrendientele precizate ar fi un produs bun, dar la firmele romanesti nu sti la ce sa te astepti!