| MioaraParalescu a întrebat:

Ce parere aveti despre suplimentul asta:
http://www.nutritech.com.ro/EGG-PROTEIN,ciocolata,--750G ,p-569.html
Are o concentratie mare de proteine.
As vrea sa imi comand si eu sa incerc, am folosit whey gold pana acum dar e prea scump pentru. bugetul meu.

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu inteleg.

daca nu-ti permiti whey gold, CUM iti permiti o alimentatie pentru muschi care e de vreo 4-5 ori mai scumpa?

| MioaraParalescu explică (pentru Cosmin86):

Imi permit o alimentatie pentru muschi, bugetul pentru suplimente e mai restrans.
Mananc corect am 6 mese pe zi, toate mesele au proteinele, carbohidratii si grasimile de care are nevoie muschii mei.
Doar ca in unele zile nu am timp sa iau toate cele 6 mese fiind tot pe fuga.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Atunci nu ai nevoie de proteine deloc din suplimente. Mai bine iei o creatina sau o glutamina.

| MioaraParalescu explică (pentru Cosmin86):

Intrebarea mea a fost ce parere ai despre suplimentul ala?
Tot proteine sunt si alea, multi folosesc suplimente ieftine si au rezultate bune, nu trebuie neaparat sa iei rahat din ala de whey gold sau mai stiu eu ce.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MioaraParalescu):

La suplimentele ieftine sunt 2 probleme :

- se asimileaza mai greu ( vezi ca nu au enzime, in schimb whey gold are )
- nu au glutamina, trebuie sa cumperi separat
- au multi indulcitori toxici ( gen aspartan ).

Cumpara singur sa vezi.

"nu trebuie neaparat sa iei rahat din ala de whey gold ", nu, eu preferam nitro tech, care costa aproape DUBLU big grin

| AntrenorFitness a răspuns:

O proteina din albus de ou. incearca si o sa afli cum e.
La fel am incercat toti si natural plus, redis, pro nutrition si ne-am convis...

| florynmondialul a răspuns:

Incearca asta nu este cu mult mai scump dar este mai bun:http://www.pronutrition.ro/hydro-pro/