| Alex_Radu_1999 a întrebat:

Ce shake'uri as putea bea inainte si dupa sala? Fara proteine speciale, ci doar proteine naturale provenite din frcute si altele. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Proteine din fructe? DE CAND au fructele proteine?

| Alex_Radu_1999 explică (pentru Cosmin86):

Nu ma pricep Cosmin, sunt nou cu sala, cu shake'uri proteice, cu exercitiile, vreau sa invat. Don't blame

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alex_Radu_1999):

Pai cu inceputul:

proteine = carne, peste, branza, oua, alte lactate, migdale, nuci, caju, etc.

carbohidrati = fasole, mazare, cartofi, orez, paste, fulgi de ovaz, etc.

carbohidrati cu absorbtie rapida: zahar, fructe.

Ca sursa de proteine si carbohidrati:

- cu 2 ore inainte de sala : o friptura cu orez
- imediat dupa sala: fructe pentru refacere ( carbo simpli )
- la 30-60 de minute dupa sala, inca o friptura cu orez ( sau cartofi ), sau paste cu carne.

| Dintrebare a răspuns:

Pai proteine poti lua din oua sau lapte. Fructele contin doar zahar. Asa ca daca vrei un shake proteic ai putea combina jumatate de litru de lapte, 2 albusuri crude si o banana. Daca iti place poti pune si niste cacao