| Andronie_Florin_1998 a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa am un abdomen plat si uniform?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Să mergi la sală şi să faci cardio dar îţi trebuie şi o alimentaţie echilibrată.

| SiLaS a răspuns:

Cardio+Alimentatie,se poate ajunge la un abdomen plat si prin alimentatie fara antrenament.Calculeaza-ti deficitul caloric sau incearca sa scoti treptat carbohidratii din alimentatie+alimentele cu multe calorii, este simplu.

| MusicLove3 a răspuns:

Cardio + abdomene + ridicari de picioare.
Cardio : alergat, inot, bicicleta, etc. Dar nu 10 minute, fa ca lumea, pana la epuizare. Apoi pauza, si apoi iar.
Iar abdomenul il lucrezi de 2 ori pe saptamana. maxim, asa :
- abdomene, 4 serii
- crunch, 4 serii
- ridicari de picioare( pentru zona inferioara a abdomenului ), 4 serii

Fa 20-25 de repetari si pauze de 90-100 de secunde intre serii.