| Bla1990 a întrebat:

Conteaza materialul din care sunt confectionate ganterele? ( vinyl, plastic si ciment, etc... )

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Fie ca sunt confectionate din ciment fie ca sunt confectionate din plastic daca sunt la fel (10 KG) spre exemplu e acelasi lucru.
Daca te uiti totusi conteaza cand le cumperi marca si materialul.Probabil unul e mai rezistent, si mai durabil (ganterele sunt mai usor de itnretinut si au o viata lunga) iar celalalt mai putin.

4 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Conteaza greutatea nu materialul.

| florynmondialul a răspuns:

Nu prea daca te referi la greutate dar la priza difera un pic! sper ca te-am ajutat!

| NDC12 a răspuns:

Conteaza greutatea, daca are 10-15 kg, sau depinde de cate kg ai tu nevoie, nu are importanta din ce material e.

| OnnyMicroSase a răspuns:

Depinde ce greutate vrei la ele... Cimentul e de preferabil sunt mai grele...