| Iulian_Dinu_1998 a întrebat:

Daca fac sala mai cresc in inaltime?

Răspuns Câştigător
| CristiAGC a răspuns:

Da cresti in inaltime! Faza "nu fa sala si nu ridica nimic deasupra capului" este putin exagerata. Este adevarat ca un antrenament la sala poate cuprinde si exercitii care te preseaza pe coloana datorita ridicatului deasupra capului si "poate" iti afecteaza catusi de putin cresterea, dar tu daca esti un baietel destept, dupa un astfel de exercitiu te duci la parealele/bara de tractiuni si stai atarnat sa zicem aproximativ un min si totodata faci si cateva tractiuni si astfel stimulezi cresterea. Orice problema are o rezolvare doar ca nu stim noi toate "rezolvarile". rolling on the floor Oricum nu toti ajung cat un stalp, geneticul variaza de la o persoana la alta.

5 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Depinde de varsta daca ai peste 18 nu mai cresti, sala de ajuta sa te menti in forma

| Wukii a răspuns:

Da.

| FitnessTrainer a răspuns:

Da. Daca ai doar 15-16 ani, cel mai probabil vei creste in inaltime. Sala nu iti influenteaza cresterea in inaltime.

| Iulian_Dinu_1998 explică:

Prietenii mi-au spus ca imi stranb coloana sau imi raman picioarele scurte daca fac sala.

| FitnessTrainer a răspuns (pentru Iulian_Dinu_1998):

Prietenii tai nu au habar despre ce vorbesc. Daca executi exercitiile corect nu o sa apara probleme. Probleme la cresterea in inaltime sigur n-o sa apara.