| Mimmiy a întrebat:

Daca mananc sanatos si fac sport - cam 300 de abdomene + 60 min de bicicleta plus ce ma mai zbantui eu - in cate luni pot slabi 4 sau 5 kg?

19 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

3 saptamani.

| Mimmiy explică (pentru bogz):

Nu prea cred...Mai degraba in 1 luna si ceva, poate chiar 2

| Cosmin86 a răspuns:

Cu ce te ajuta abdomenele?

Poti sa nu faci abdomene DELOC ( daca dai 2 bani pe coloana ta ), nu mai pierde timpul cu asemenea exercitii de copii mici.

5 kg sanatos poti slabi in 2 luni.

| Mimmiy explică (pentru Cosmin86):

Cunosc doua fete care au slabit in 3 sau 4 luni 7 kg mancand sanatos si facand abdomene si genoflexiuni.De aici m-am gandit ca daca faci abdomene poti da jos grasimea de pe burta

| Mimmiy explică (pentru Cosmin86):

In afara de cele 60 de min pe bicicleta ce as putea sa mai fac?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mimmiy):

Orice tip de cardio : alergat, inot, sarit coarda, sprinturi, alergat la deal, etc.

Si da, deficit caloric, conteaza 90 %. Exercitiile le faci ca sa arati bine, altfel daca slabesti doar din alimentatie iti pierzi toate formele si o sa devii o plata la care nu se uita niciun baiat ca lumea.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Abdomene, cu alea faci muschi nu slabesti.

| Mimmiy explică (pentru FatUglyVirgin):

Si daca fac genoflezxiuni?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Mimmiy):

Alergi...degeaba faci genuflexiuni si abdomene

| Claudes a răspuns:

1-2 saptamani, depinde si ce mananci.

| ravendem a răspuns:

4 5 kg de ce? grasime sau apa? grasime o dai undeva la 3 4 luni jos...apa 4 5 kg le dai intrto zi! 4 5 kg le slabesti in bucatarie. nicidecum cu abdomene! faci abdomene sa ce? sa-ti intaresti musculatura! manca multe fructe legume perioada asta. si putina sare si zahar. face retentie de apa!

| Mimmiy explică (pentru ravendem):

Grasime ca deja eu mananc mancarea cu foarte putina sare.Cunosc doua fete care au slabit in 3 sau 4 luni 7 kg mancand sanatos si facand abdomene si genoflexiuni.De aici m-am gandit ca daca faci abdomene poti da jos grasimea de pe burta

| ravendem a răspuns (pentru Mimmiy):

Grasime se da doar in bucatarie! tu trebuie sa te joci cu caloriile! 2000... sa te mentii 1500 sa slabesti 3000 in sus -sa iei in greutate! da te-ai intrebat vreodata? 7 kg alea ce sunt apa sau grasime? ca in mod normal in 4 luni mai mult de 2 kg de grasime nu dai happy numa daca iei steroizi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ravendem):

Poti sa dai 2 kg de grasime / luna sanatos, cu un deficit caloric bun.

Sa zicem ca ai deficit caloric de 500 kcal pe zi. Asta inseamna aprox. 7000 kcal in 15 zile ( deci 1 kg ) => 2 kg in 30 de zile, deci cam 2 kg intr-o luna.

Daca mai faci si sport, se mai scad niste calorii.

| ravendem a răspuns (pentru Cosmin86):

Asa ii dar nu cred ca domnisoara o sa steie cu cantarul dupa ea happy acest deficit caloric trebuie redus cu cap! trebuie redus carbo si grasimi nicidecum proteina sau infometandute! ..inot parerea mea este cel ami complex sport din orice punct de vedere!

| Angel16ms a răspuns:

Cu exercitiile astea si mancare sanatoasa poti slabi 4-5 kg in 4-5 luni...nu e sanatos sa slabesti mai mult de 4-5 kg pe luna deoarece este riscul sa slabesti prea mult si sa devii anorexica! Ideea este ca daca te tii fara sa trisezi poti slabi intr-o luna kilogramele dorite...ca sa slabesti in mai putin de o luna (1-2 saptamani) ar trebui sa te infometezi si sa faci mult sport

| Anonimm a răspuns:

Eu zic ca intr-o saptamana. Eu am slabit 4 kg in vreo 5 zile cu regimul duckan. desi m-am abatut putin de la el. Spor :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonimm):

Din alea 4 kg cam 3.5 kg erau APA ( scrie si in dieta dukan ).

Grasime pierzi cam 3-4 kg / luna ( in general 2 kg pe luna )

| Mimmiy explică (pentru Anonimm):

Am auzit ca dieta Dukan functioneaza, dar nu ma bazez pe ea.Nu prea sunt de acord cu dietele.Am incercat o multime si fara rezultat.Mai bine sport si mancare sanatoasa happy