| PentruCaAutomobile a întrebat:

Daca merg la sala o luna, iar apoi fac exercitii acasa 2 luni(n-am echipament dar voi face cat de serios voi putea); dupa perioada aceasta (cele 2 luni) corpul imi va fi mai dezvoltat decat dupa luna in care voi face sala sau nu?

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pentru rezultate ca lumea trebuie sa astepti 2-3 ani.

2 luni = FIX NIMIC ( si acasa si la sala ).

| PentruCaAutomobile explică (pentru Cosmin86):

Nu vreau corp de culturist -_-
Doar sa am ceva muschi in loc de grasime.

| Cosmin86 a răspuns (pentru PentruCaAutomobile):

Corp de culturism nu obtii nici dupa 20 de ani de antrenamente, sa-ti intre bine in cap.

Aia NU arata asa de la antrenamente.

Cunosc oameni care se antreneaza la rupere de peste 25 de ani si NU ARATA nici pe departe ca un culturist.

Cand o sa te documentezi mai mult o sa intelegi.

| PentruCaAutomobile explică (pentru Cosmin86):

Nu inteleg de ce ai scris asta din moment ce eu am spus "Nu vreau corp de culturist".

| Cosmin86 a răspuns (pentru PentruCaAutomobile):

Ca sa intelegi ca NU AI CUM sa faci corp de culturism.

Si sa te apuci serios de sala, cativa ani, ca sa arati atletic.

Sau nu te duce capul sa intelegi ceva simplu? Am vazut ca oamenii care au idei preconcepute de genul "nu vreau sa ma fac prea mare" in general sunt FOARTE PROSTI si pricep FOARTE GREU cand le explici ceva.

Fa 3-4 ani de sala ca sa arati ceva mai atletic, termina cu 1-2 luni, 1-2 luni se antreneaza COPIII FIRAVI SI PAMPALAI.

| PentruCaAutomobile explică (pentru Cosmin86):

Ai dreptate, nu ai cum sa faci corp de culturist, doar ai zis ca cunosti oameni care fac de 25 ani si nu arata nici pe departe ca culturistii... corect... Iar culturistii sunt de fapt extraterestrii, acum totul are sens big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru PentruCaAutomobile):

Nu, culturistii ca sa arate asa :

1. fac injectii cu steroizi
2. mananca exagerat de multa mancare ( chiar si 3-4 kg de carne pe zi ), unii baga si peste 1000 de euro / luna in mancare
3. suplimente la greu ( prafuri si pastile la greu, iar o gramada de bani ).

Vezi si tu pe net cat mananca si ce mai baga in el un culturist.

E asa greu sa te documentezi?

| PentruCaAutomobile explică (pentru Cosmin86):

De ce m-as documenta despre un subiect care nu ma intereseaza?

| Yuzoo a răspuns:

Nu, normal daca faci sala cu un antrenor vei obtine rezultate fantastice intr-o luna.

| PentruCaAutomobile explică (pentru Yuzoo):

Nu inteleg ce vrei sa zici :?