| Pacquiao a întrebat:

DAU FUNDA REPEDE! Salut! Din ce cauza ma dezechilibrez atunci cand ma impinge cineva,indiferent daca ma impinge usor sau tare, ma dezechilibrez, dar nu stiu de ce.Ce exercitii as putea sa fac sa nu mai am aceasta problema.As dori si niste exercitii de rezistenta.Dar vreau urgent sa rezolv problema! Dau FUNDA! happy E URGENT!

Răspuns Câştigător
| AlexSalutir a răspuns:

Asta nu depinde numai de antrenament, oricum daca cumva ii adevarat ca ai 1.70 si 60 de kg, atunci nu ai nevoie neaparat de kg, ai mai mult nevoie de forta si musculatura, sunt acele cazuri in care chiar daca doua persoane au la fel inaltimea de 1.67 si 57 de kg,unul poate sa fie stabil si celalalt nu,una ii sa ai kg din grasime si alta ii sa ai kg si sa fi numai masa musculara,in mare parte conteaza si structura osoasa,am avut un coleg de clasa care avea kg si inaltimea la fel ca mine, dar avea o structura osoasa mai mare, osul tibiei era mai mare, craniul la fel, in incheietura era mai mare si ma ducea usor la skendemberg, sa nu mai zic atunci cand ma strange de mana...ideea ii ca degeaba ai masa daca nu esti de o talie acceptabila, doar daca ai minim 1/2 ani de sala sau tractiuni.

9 răspunsuri:
| AlexSalutir a răspuns:

Atunci cand iti legi siretul,fiecare o face intr-un anumit fel, eu ridic sus piciorul care vreau sa leg siretu fara sa ma sustin de un perete sau ceva anume, daca stai intr-un picior in timp ce te legi, atunci ai echilibru iar daca nu fa multe genoflexiuni pana cand vezi ca poti sta intr-un picior, la mine merge happy

| Pacquiao explică (pentru AlexSalutir):

Din cauza asta ma dezechilibrez cand ma impinge cineva? Adica ma impinge usor si eu nu am echilibru sa stau pe loc, practic ma dezechilibrez, am tendinta sa ma deplasez, chiar daca ma impinge usor happy Vreau sa rezolb problema asta urgent happy Dau funda! happy Ce sa mai fac...pot sa imi fac sirretul intr-un picior happy

| Pacquiao explică (pentru AlexSalutir):

Fac tractiuni si flotari si abdomene, iar el nu face, desi ma impinge mai usor decat il imping eu pe el...

| AlexSalutir a răspuns (pentru Pacquiao):

Ma rog, fiecare cu inzestrarile domnului...unu fuge mai tare, altu ii mai tare in maini, altu ii destept si inteligent, altu pitic si cu mufa mare laughing

| Pacquiao explică (pentru AlexSalutir):

Si e mai bine sa fac flotari in pumni, nu? Eu pot sa fac in pumni, dar nu faceam pentru ca nu stiam daca e bine sa fac in pumni, si le faceam normale happy

| AlexSalutir a răspuns (pentru Pacquiao):

Asta nu depinde numai de antrenament, oricum daca cumva ii adevarat ca ai 1.70 si 60 de kg, atunci nu ai nevoie neaparat de kg, ai mai mult nevoie de forta si musculatura, sunt acele cazuri in care chiar daca doua persoane au la fel inaltimea de 1.67 si 57 de kg,unul poate sa fie stabil si celalalt nu,una ii sa ai kg din grasime si alta ii sa ai kg si sa fi numai masa musculara,in mare parte conteaza si structura osoasa,am avut un coleg de clasa care avea kg si inaltimea la fel ca mine, dar avea o structura osoasa mai mare, osul tibiei era mai mare, craniul la fel, in incheietura era mai mare si ma ducea usor la skendemberg, sa nu mai zic atunci cand ma strange de mana...ideea ii ca degeaba ai masa daca nu esti de o talie acceptabila, doar daca ai minim 1/2 ani de sala sau tractiuni.

| iepurascufundita a răspuns:

Cateva saptamani la sala si rezolvi treaba, dar sa nu incepi cu exercitii foarte grele deoarece pot aparea dureri de muschi

| Pacquiao explică (pentru iepurascufundita):

As vrea acasa sa fac.Am gantere reglabile si haltera reglabila.Niste exercitii pe care sa le fac? Dau funda, promit happy

| Pacquiao explică (pentru Pacquiao):

Am si bara de tractiuni happy Fac flotari si tractiuni si abdomene dar vreau si cu greutatile sa lucrez dar nu prea stiu cum happy

| iepurascufundita a răspuns (pentru Pacquiao):

Incearca sa cauti tutoriale pe youtube