| AlissGautier a întrebat:

De ce dupa ce alergam, trebuie sa ne plimbam si nu sa ne asezam jos?

Răspuns Câştigător
| Aadaa a răspuns:

Da, este foarte adevarat ca nu trebuie sa ne asezam jos. Sa iti spun si de ce: In timp ce alergi masa musculara se modifica si creste, iar muschii se intaresc. Dupa sport in general nu este bine sa stai jos, pentru ca masa musculara scade, este ca si cum nu ai facut nimic. Muschii se intinde se incalzesc in timpul misarii pas cu pas, iar daca dupa alergat te aezi jos, muschiul este supus prea repede la pauza si in unele cazuri cand efortul este prea mare scare circuitul sanguin! Nu neaparat trebuie sa faci o plimabre dar trebuie sa incetinesti ritmul cardiac si al picioarelor si foarte foarte important sa bei apa. Sper ca raspunsul meu a fost de ajutor! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Aadaa):

" Dupa sport in general nu este bine sa stai jos, pentru ca masa musculara scade, este ca si cum nu ai facut nimic"

felicitari, a cazut creierul tau, asemenea idiotenii nu am mai auzit

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cine ti-a spus ca "trebuie sa ne plimbam"?

| AlissGautier explică (pentru Cosmin86):

Credeam ca tu trebuie sa imi raspunzi nu sa ma intrebi din nou happy. vorba vine..sa te plimbi, adica sa mergi si nu sa te asezi jos, asta am vrut sa zic

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlissGautier):

Intrebam sa aflu de unde ai auzit tampenia aia

multi sportivi se aseaza jos si e ok

| ღÐelly a răspuns:

Nu exista nici o regula care sa "interzica"sa te asezi