| B3nz1D3s3nate a întrebat:

Este bun programul asta la sala? Luni-umeri cu piept,miercuri-biceps cu triceps, vineri- spate cu trapez?
Daca nu, va rog spuneti-mi un program mai bun(nu pentru incepatori). Multumesc anticipat

15 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Vrei sa ai picioare de domnisoara firava?

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Skip leg day FTW!

geno cresc productia de testo cu pana la 100%. cine are nevoie de testo? e ca si cum ai nevoie de apa sa te hidratezi. nobody got time for that rolling on the floor.

e unul la Afi aici la mine are 55 cm in piept si 38 in gamba. cum intra in sala ma pufneste rasul. partea trista e ca are niste operatii fff nasoale la coapse, dar al naibii tot incearca sa faca picioare. arata ca johnny bravo rolling on the floor

| Ioscaa1 a răspuns:

Oricum este bine atata timp cat lucrezi cu cap.Mergi doar de 3 ori pe saptamana? Sunt curios cum arata picioarele tale.

| B3nz1D3s3nate explică (pentru Ioscaa1):

Arata chiar bine, si am facut si picioare, dar vezi tu, nu mai am timp si pe langa asta stau departe de sala+ ca sunt in clasa a 11-a si ma pregatesc de bac. So...

| Ioscaa1 a răspuns (pentru B3nz1D3s3nate):

Si eu sunt clasa 12-a, ma duc zilnic la sala 2-3 ore, imi fac timp pentru ceea ce imi place.si am si timp sa invat.Si nu sar peste ziua de picioare...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ioscaa1):

2-3 ore? Tu faci antrenament sau freci menta prin sala?

Un antrenament dureaza maxim 1 ora... dupa 1 ora nivelul testosteronului SCADE.

Mai bine iei pauza mai scurta intre serii.

| Ioscaa1 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu,nu ma duc la sala sa vorbesc.Dar nici nu ma duc sa fac 2-3 exercitii si gata.Altceva?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ioscaa1):

Antrenamentele trebiue sa fie SCURTE si INTENSE. Documenteaza-te, mai mult NU inseamna mai bine.

2 ore = progrese MAI SLABE decat la un antrenament de 1 ora.

Copii mici... fac ei 2-3 ore si vor muschi!

| Ioscaa1 a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca ai chef de ceearta cauta-ti alta persoana.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ioscaa1):

Nu e nicio cearta, doar iti explicam ca te antrenezi caun COPIL PAMPALAU SI FIRAV, care n-a citit o carte in viata lui.

Eu cu 45 de minute am 42 in brat si 38 in antebrat, ca situ sa ma antrenez.

Dar in Romania 90 % din cei care fac sala, sunt niste MAIMUTE PROASTE care stau 2-3 ore.

Popor de inapoiati.

| B3nz1D3s3nate explică (pentru Cosmin86):

Ai dreptate, la fel am si eu niste prieteni la sala care ori stau jumatate din zi ori pun greutate cu care fac 2-3 repetari si alea incorecte laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru B3nz1D3s3nate):

Exact, sunt foarte multi idioti pe lumea asta... cel mai rau e ca dau sfaturi

| immortalfaith a răspuns:

Nu prea e bine.
Luni : piept + biceps (cand faci piept o sa intre si umerii, inclinat, orizontal si declinat cu gantere, ceva fluturari la cabluri apoi biceps curls, hammer curls si reverse)
Miercuri : picioare + umeri (la umeri poti face arnold press, lateral raises si ceva bent over rear delt raise, iar la picioare genu si fandari~ asta in caz ca te descurci cu un volum mare)
Vineri : spate + triceps (daca faci ramat o sa intre si trapezul si partea din spate de la deltoizi, tractiuni si ramat, diverse unghiuri si prize sunt de ajuns + la triceps skullcrushers superserii cu impins la piept, rope pulldowns sau cu bara la scripete cu amandoua prizele)
In cazul asta o sa lucrezi brate de 2 ori pe saptamana in forma maxima si etc.

| B3nz1D3s3nate explică (pentru immortalfaith):

Si trapezul?

| immortalfaith a răspuns (pentru B3nz1D3s3nate):

Cand faci ramat o sa ti intre si trapezul (plus ca atunci cand lucrezi trapezul exagerat o sa arati ca o soparla si o sa dea impresia ca ai umerii mici. Mai bine lucreaza umerii bine si cand ii ai destul de mari incluzi si trapezul~ shrugs)