| Bilii a întrebat:

Salult, am febra musculara de ieri ca am facut piept, triceps, umeri. Si astazi am facut spate si biceps ca incalzire fac flotari si tractiuni si imi rotesc un pic bratele si incheieturile. Acum dupa ce am terminat tot, mai pot sa fac tractiuni? Flotari? In plus. Ca tot as avea chef sa fac ceva. Dar nu vreau sa ma trezesc maine cu entorsa la incheieturi sau altele.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Bilii : Sal.am febra musculara...mai pot sa fac tractiuni?"

Salam! Dacă vrei poți dar nu te forța!

| 6Radu5 a răspuns:

Salut,dupa antrenament,daca ai energie si te simti in stare, poti sa faci flotari si tractiuni, incheieturile trebuie intarite si ele oricum, candva tot o se te prinda o durere de incheieturi, poti sa faci exercitii de intarire a incheieturilor care o sa te ajute enorm.Totusi,daca te fortezi mult cu flotarile si tractiunile e posibil sa te prea suprasoliciti si sa ajungi sa nu m-ai poti face.Acum ceva timp se plangea un baiat la sala, bine facut, ca nu m-ai este in stare sa fac flotari, facea 100 la incalzire pana acum o saptamana.
Oricum, succes cu sportul!