| Elmma9 a întrebat:

Hei.
Ce sport ar trebui sa practic ca sa-mi dezvolt muschii abdomenului ( "patratele" )?
P.S: Sunt fata.

8 răspunsuri:
| XxXNotForKiidsXxX a răspuns:

Eu fac atletismhappy
Si te asigur ca faci patratelelaughing)
Eu am dar nu sunt prea bine dezvoltatelaughing Scuze pentru exprimarelaughing)

| Cosmin86 a răspuns:

Un sport de tip "cardio" : atletism, inot, ciclism, arte martiale, etc.

evident, combinat cu o alimentatie bogata in proteine si saraca in carbohidrati ( alimentatia conteaza 90 % cand vine vorba de abdomen, exercitiile conteaza 10 % )

| alexs99 a răspuns:

Pentru a-ti dezvolta muschii abdominali poti practica atletismul sau pur si simplu exercitii pentru abdomen. Uite aici cateva exercitii pe care le poti practica:
http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

| KillerBunny1500 a răspuns:

Incepe cu niste abdomene, am o pritena care face cam 100 de abdomene/zi si chiar pare ca functioneaza, apoi mai poti incerca si faza cu halterele ssau pur si simplu du-te la sala!

| Cosmin86 a răspuns (pentru KillerBunny1500):

Abdomenele sunt cele mai proaste exercitii pentru abdomen, mai documenteaza-te

| vasile999 a răspuns:

Haltere noroc la medali si premi. merit funda

| Cosmin86 a răspuns (pentru vasile999):

Esti femeie de vrei funda?

sfat prost + "funda"... cat de penibil esti

| stpcr27 a răspuns:

Prima varianta ar fi sa mergi la sala la clasele din categoria rebound ( kangoo, sarituri pe trambulina), orele sunt distractive si iti lucrezi mult abdomenul. A doua varianta ar fi sa faci abdomene acasa, cauta filmulete pe youtube - Jillian Michaels. este cea mai buna! Succes!