| 1997biju a întrebat:

Ce ar trebui sa fac sa imi iasa patratele la stomac daca stiti vreaun sport anume care ajuta sa-l practic iarna, mrs

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Cat sa scazi indicele de grasime sub 10 %, daca ai metabolismul rapid ar trebui sa faci asta fara probleme, altfel... mai greu

http://www.getfit.ro/......domen.html

uite : "Paradoxal, un abdomen cu muschii abdominali vizibili tine mai mult de dieta decat de antrenament"

Si aici mai poti citi :

http://hunkbody.ro/10-secrete-pentru-un-abdomen-6-pack-patratele/

Ai acolo si exercitii.

Ideea e in felul urmator :

- slabire cu mentinerea masei musculare, o alimentatie bogata in proteine, dar scazi carbohidratii si grasimile
- cardio ( cele mai eficiente exercitii pentru slabit ), in special alergat, de 3-4 ori / saptamana
- exercitii pentru abdomen, de 2 ori / saptamana

Sau te poti duce la sala sau la un nutritionist, sa-ti faca un plan alimentar si de antrenament.

Pe www.getfit.ro sau www.culturism.ro gasesti o gramada de articole despre alimentatie, 6 pack, slabit, muschi, etc.

Sa tii minte ce-am zis, daca era asa simplu sa faci abdomene si gata, toata lumea avea abdomen, in schimb nici 5 % din oameni nu au :)

10 răspunsuri:
| miasdbnqwyiudnwqiygu a răspuns:

Multa sala.

| SoulReaper a răspuns:

Nu neaparat sala... poti foarte usor sa faci "patratele" facand cateva abdomene pe zi. faci cel putin odata la 2 zile (eu faceam luni, miercuri, vineri). E bine sa ajungi sa faci cateva serii de 150 de abdomene sau 200, eventual 1000 (din serii de 100-200) cu pauze. Dar nu te astepta sa ai "six-pack" peste noapte, dureaza vreo luna-doua numai sa se formeze laughing
Peace ^^

| Samarra a răspuns (pentru SoulReaper):

Si la fete cum e? ^-^

| Samarra a răspuns (pentru SoulReaper):

Apropo..la baieti sunt 8 patratele..nu 6 big grin >big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru SoulReaper):

Daca era asa simplu, toata lumea avea.

Patratelele NU se fac cu abdomene, se fac cu alimentatie + cardio. Sunt oameni care au metabolism rapid si au patratele si NU fac exercitii de cel putin 6 ani ( eu personal cunosc ).

| Cosmin86 a răspuns (pentru Samarra):

Nu exista 8 pack, sunt 6, ce vezi tu e doar o iluzie si acolo e alta grupa de muschi, nu mai tine de abdomen.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru Vladonelol):

Cel mai rau e ac unii au metabolism rapid, au abdomenul definit si cred ca e din cauza ca au facut abdomene ca tampitii, si multi se iau dupa ei. Evident, fara niciun rezultat laughing

| Samarra a răspuns (pentru Cosmin86):

Tot patratzele sunt. thinking tongue

| 1997biju explică (pentru Cosmin86):

Atunci spune-mi tu o alimentatie ceva spune-mi ce as putea face daca nu abdomene

| Cosmin86 a răspuns (pentru 1997biju):

Cat sa scazi indicele de grasime sub 10 %, daca ai metabolismul rapid ar trebui sa faci asta fara probleme, altfel... mai greu

http://www.getfit.ro/......domen.html

uite : "Paradoxal, un abdomen cu muschii abdominali vizibili tine mai mult de dieta decat de antrenament"

Si aici mai poti citi :

http://hunkbody.ro/10-secrete-pentru-un-abdomen-6-pack-patratele/

Ai acolo si exercitii.

Ideea e in felul urmator :

- slabire cu mentinerea masei musculare, o alimentatie bogata in proteine, dar scazi carbohidratii si grasimile
- cardio ( cele mai eficiente exercitii pentru slabit ), in special alergat, de 3-4 ori / saptamana
- exercitii pentru abdomen, de 2 ori / saptamana

Sau te poti duce la sala sau la un nutritionist, sa-ti faca un plan alimentar si de antrenament.

Pe www.getfit.ro sau www.culturism.ro gasesti o gramada de articole despre alimentatie, 6 pack, slabit, muschi, etc.

Sa tii minte ce-am zis, daca era asa simplu sa faci abdomene si gata, toata lumea avea abdomen, in schimb nici 5 % din oameni nu au :)