| Alexandrutzzaly a întrebat:

Hei TPU Cum pot scapa de burtica am 13 ani si 1.62m si 47-48 kg si vreau sa scap de grasimea de la burtica si de la pulpe(picioare) si nu stiu cum.
Eu mananc cand vin de la scoala pe la 14-15:00 si un iaurt nu prea mananc foarte multa paine nu imi place grasimile si nu mananc prajeli mananc peste carne de pui dar fara pielea de pe ea si fructe si legume si fac si sport dar nu stiu ce sa mai facMa puteti ajuta am nevoie de raspunsuri foarte bune si sincereBine inteles dau si FUNDA...
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| mira13 a răspuns:

In primul rand esti foarte tanara, la adolescenta si corpul tau va mai trece prin foarte multe schimbari, iti recomand sa nu tii cure de slabire pentru ca greutatea este foarte ok, pentru burtica fa abdomene iar pentru pulpite, bicicleta.necesita doar vointa, ceva timp si multa rabdare.Si sa-ti mai spun cazul meu:In adolescenta, la 1.62 aveam vreo 57kg si eram foarte stresata toata perioada liceului, apoi prin facultate am inceput sa pierd din kg(probabil si serviciul a contribuit) iar acum la 26ani, aceeasi inaltime, am 47kg dar tine minte ca si genetica isi pune amprenta, eu seman cu mama care este supla, dar uite ca in adolescenta am fost grasuta si stresata. tine minte:abdomene-cam 25 pe seara la inceput si apoi 50 pe seara!(ps: am fost si gimnasta deci stiu despre exercitii)

| Alexandrutzzaly explică (pentru mira13):

Mersi mult m-ai ajutat deci 25 de abdomene pe seara sau 50?

| mira13 a răspuns (pentru Alexandrutzzaly):

La inceput, vreo 2 saptamani faci 25 ca e mai greu si apoi, dupa 2 saptamani faci cate 50, adica dublezi numarul.

| Alexandrutzzaly explică (pentru mira13):

Aha mersi foarte mult!

4 răspunsuri:
| xCrazyWolf a răspuns:

Dar vrei 6 pack? Sau? Toti avem grasime, e imposibil sa nu aihappy Nu exista om fara grasime pe abdomen, chiar si cei cu 6 pack tot au un procentaj de grasime. Pentru inaltimea si kilogramele tale esti slabahappy