| MeGusta1995 a întrebat:

stiu ca am mai pus aceasta intrebare dar nu am primit raspunsuri eficiente...Va rog ajutati-ma cu sfaturi happy cum pot slabi 10 kg? la ce ar trebui sa renunt? ce ar trebui sa mananc la scoala? ce sport sa fac? Sa scap de soduri burtica si la picioaresad nu vreau diete stricte...Dau funda :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand cand slabesti, slabesti peste tot.
Daca vrei sa slabesti repede, trebuie sa urmezi strict o dieta, daca nu ai voie sa mai ciugulesti asa. una alta. Ai mai multe variante, poti sa folosesti dieta aceea doar cu ceva, gen sa zicem cu porumb fiert, sau cu salata de varza. Asta insemnand, de fiecare data cand iti este foame sa mananci numai acel ceva care ti l-ai ales, de cate ori vrei tu pe zi, nu conteaza. Dar regula de aur eu cred ca este sa nu mananci dupa 7, decat sa bei apa si atat.
Deci: dimineata poti sa bei lapte cu musli sau poti sa bei ceai cu paine prajita si branza (vezi sa nu fie grasa). Sa bei foarte multa apa, sa mananci fructe (mai putin banane pentru ca ingrasa), ananasul ajuta la slabit, sa faci sport cam eu stiu, sa zicem 2 ore pe zi. Pentru ca sa scazi din burtica trebuie sa faci abdomene. Incepi incet, incet pana ajungi cam la vreo 200 pe zi (o sa ti se para usor).
Daca te tii de chestiile astea poti sa slabesti destul de repede.
Spor la lucru!

1 răspuns:
| Woodenpints91 a răspuns:

Credeam că asta este ceva arhicunoscut. Mănânci mai puţin, si chestii fără grăsime, şi faci minim două ore de mişcare pe zi.
Dacă nu eşti dispusă să faci asta, meriţi să arăţi ca un sac de osânză.