| SandraPhantomhive a întrebat:

A venit vara, iar eu pe la sfarsitul lunii merg la mare, si pana atunci (24 zile) as vrea sa dau 2 kg. jos.
Fac 30 minute exercitii in fiecare seara, de cateva zile nu am mai mancat carne, si va rog frumos sa-mi calculati si mie caloriile mancate azi si ieri.
IERI: Mic dejun: Branza cu rosii
Pranz: Orez cu salata de varza
Cina (pe la 6:30) : Ardei umpluti cu branza happy

Azi: Mic dejun: Omleta (2 oua) cu rosii si branza
Pranz: 2 batoane Fitness
Cina : (6:30) Orez happy

In aceste 2 zile, am consumat foarte multa apa.

Multumesc mult! Funda! :X

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci echilibrat, nu ai să ții toată viața regimuri peste regimuri!
Alimentele cu calorii multe să le consumi dimineața, seara o cină foarte ușoară și nu mai târziu de ora 19.00 h.
Uite aici o listă cu alimente: http://calorii.oneden.com/, și în funcție de ele îți faci meniul zilnic.
Ferește-te de alimentele procesate industrial: mici, mezeluri, conserve, pateuri, maioneze, creme, biscuiți, etc.
Consumă multe fructe și legume proaspete, lactate degresate, carne slabă (friptă/înăbușită/fiartă), cereale și pâine integrală, apă plată (minim 2 litri/zi în afară de celelalte lichide pe care le mai consumi pe timpul zilei), exercițiile fizice trebuie să le crești ca durată (de la 30 de minute la 60) și făcute zilnic pentru a arde caloriile.
Din toate astea trebuie să faci un mod de viață!
Succes!
Pa, pa.