| ChitzulescuCojocaru a întrebat:

Imi spuneti si mie niste solutii pentru urmatoarea problema? As vrea sa imi perfectionez detenta, pentru basket, ce exercitii imi recomandatibig grin? dau funda daca ma prind cum se da xD

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Detenta nu se perfectioneaza.se inbunatateste...lasand gluma, pentru asa ceva ai nevoie de mult, mult timp pentru asa ceva.in general,se lucreaza mult,cu sarituri cu incarcare[cu greutate pe umeri sau cu centura,etc]. daca tot esti la baschet, poti face sarituri incercand sa atingi inelul cosului, dar nu 5-10, ci zeci dupa fiecare antrenament.un exercitiu mai la indemana sunt sariturile in lungime, DE PE LOC.sunt multe de spus...

1 răspuns:
| Earthquake a răspuns:

Basketu thinking Eu zic ca gambele, umerii si lombarii sunt cei mai folositi muschi. Bineinteles ca pentru orice sportiv la sol, picioarele trebuie sa dispuna de o conditie fizica foarte buna, pentru a ramane stabile pana la finalul meciului.