| Deea4Deeutza a întrebat:

La ce ajuta mersul pe role?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E un sport, si orice sport ajuta organismul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, tu la ce crezi ca ajuta?laughingTe asteptai sa zica cineva triceps sau trapezul?laughingdoamne ce intrebare...

| GabrielaIoana a răspuns:

Iti dezvolta muschii de la picioare si faci miscare intr-un mod placut.

| ubox7007 a răspuns:

Daca mersul pe role iti dezvolta muscultarura, inseamna ca esti chiar la inceput (pentru ceilalati care au raspuns, nu e treaba mea, dar na... azi traiesc preiculos happy ) Ajuta la slabit si la stapanirea mersului pe role mai bine.

| me4u a răspuns:

Eu am luat niste role foarte ok de la skates.ro dupa o vreme chiar am crescut rezistenta fizica si acum merg pe distante mari. ia-ti ceva de caliate si iti va placea acest sport

| Mariusis a răspuns:

Iti dezvolta mai multe grupe de muschi nu doar cei ai picioarelor, am citit acum ceva timp ca lucreaza toate grupele de muschi.Arzi un numar de calorii semnificativ.

| darius4181 a răspuns:

Doar la deal. te ajuta la forata in coapse in rest nada!

| Anonima240 a răspuns:

Intarirea muschiilor de la picioare.(gambe si fese)

| alexutza02matza a răspuns:

Mersul pe role este precum alergatul. Iti mentii sanatatea, iti tonifici corpul etc. Deci este benefic.