| Doridd a întrebat:

Niste exercitii pentru abdomen, ceva, sa fac,,patratele " laughing, si, nu,nu ma pot duce la sala momentan, am gantere acasa, daca ajuta, de 10 kg, ceva, orice pentru abdomen :-s big grin

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Cu ganterele nu prea ai ce abdomen sa faci, dar poti face trapez, ti ganterele in maini in jos si ridici din umeri incet, 5 serii 12 repetari, ultima repetare o faci pana la epuizare. Iar pentru abdomen acasa poti incerca asta https://www.youtube.com/watch?v=D5uZHl9MhC0

13 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Pentru abdomen faci cat mai multe abdomene. E cea mai buna metoda.

| SiLaS a răspuns:

Vrei exercitii dar ai alimentatia praf, tipic copiilor care o sa ramana vai de ei.

| Doridd explică (pentru SiLaS):

Eu am cerut sfaturi, nu vad nimic in legatura cu ce am intrebat, asa ca, Pa puppy dog eyes

| SiLaS a răspuns (pentru Doridd):

Pai are legatura dar ce sa stie un copil ca tine care o sa ramana firav.Degeaba primesti exercitii daca nu iti pui la punct alimentatia, un abdomen plat se poate face doar din alimentatie dar ce sa stie un copil pampalau ca tine.

| Doridd explică (pentru SiLaS):

Am cerut sfaturi, nu critici, da, poate-s pampalau, si da nu stiu, d-asta am si intrebat, logic 0.o

| SiLaS a răspuns (pentru Doridd):

Sfatul meu este sa iti pui la punct alimentatia, adica sa iti scoti treptat din carbohidrati daca vrei un abdomen frumos. Daca nu stii sa accepti critici inseamna ca ai o problema.

| Doridd explică (pentru SiLaS):

N-am zis ca nu accept critici ma nene, am zis ca nu am cerut critici, am cerut sfaturi 0.o

| SiLaS a răspuns (pentru Doridd):

Ti-am dat un sfat, e ca o regula de aur in sportul asta(alimentatia)deci daca faci cum ti-am zis o sa ajungi la rezultatele dorite.Bafta!

| Doridd explică (pentru SiLaS):

Si cam ce alimentatie 0. o ar trebui o.o?

| SiLaS a răspuns (pentru Doridd):

Pai cel putin 4 mese pe zi in care sa ai 250g carne(pui, curca, de vita slaba, de porc slaba, peste) Si langa o portie de mix-uri de legume sau o salata(mai schimbi la fiecare masa.2 salate de fructe pe zi, vezi tu cum le incadrezi intre mese. Dimineata o omleta din 3-4 oua, fulgi de ovaz.Seara inainte de culcare mananci niste lactate iaurt, branza, lapte depinde.Asta este alimentatia mea zilnica numai ca eu am 5 mese si mananc mai multi carbohidrati,tu nu trebuie sa mai ai in alimentatie(cartofi,orez, paine, naut, linte, fasole etc.)Bafta!

Răspuns utilizator avertizat