| Anaais a întrebat:

O tura de alergare o ora seara, cat si la ce ajuta?

6 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Nu asculta de altii.
Te ajuta foarte mult si te avantajeaza pe tine ca e foarte sanatos sa alergi happy

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai sportul in general te relaxeaza, ajuta la slabit alergatul, la cresterea rezistentei, o respiratie mai buna...

| Didishorr a răspuns:

Ajuta la sanatate

| TimariuLuisa a răspuns:

Pai, daca te tii de asta, in timp, o sa ai muchi mai puternici si un abdomen mai plat. Pe langa asta, iti intareste miocardul si iti asigura o circulatie sanguina mai buna. Apoi, logic, arzi calorii, iti intareste sistemul imunitar si iti creste apetitul.
Astea sunt numai cateva beneficii, pe care le-am tinut eu minte si, ajuta mult din cate ti-ai dat seama happy

| Usturoiu_Victor_1995 a răspuns:

Ajuta(destul de putin, dar ajuta)la sanatate

| NDC12 a răspuns (pentru Usturoiu_Victor_1995):

Sunt foarte curios cum te ajuta "o tura" de alergat la sanatate?

Probabil Tv-ul asta spala creiere. adica daca eu beau cate un bax de bere in fiecare zi, fumez 5 pachete de tigari si multe altele sunt sanatos daca alerg putin nu? ( Nu ma refer la mine, sunt ironic ).