| anonim_4396 a întrebat:

Obisnuiti sa mergeti in parc sa faceti jogging? Eu am inceput sa alerg de prin luna mai si desi am "fentat" din zilele in care trebuia sa alerg,am mai stat si cate o saptamana,doua fara sa alerg pot sa spun ca am simtit progresul aproape de la o zi la alta.(Pot sa spun ca datorita prietenului meu care m-a sustinut mult,si m-a alergat mult,avand in vedere ca el sta tare bine la "domeniul".) Acum ca imi place cat de cat sa alerg,m-am gandit ca ar trebui sa merg si in timpul iernii ca sa ma mentin in forma, doar ca mi se pare mai greu iarna.Voi ce credeti? Ati facut jogging iarna?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Iarna alergi la sala, pe o banda de alergat, poti s-o inclini ca sa fie mai greu sau sa o mentii in pozitia normala.

In niciun caz nu faci iarna jogging pe afara decat daca vrei sa te imbolnavesti.

| Laura2502 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu cred ca joggingul, mai ales iarna iti intareste sistemul imunitar, ok, cu conditia sa te "echipezi" corespunzator.Nu stiu sigur, o sa iti spun dupa prima racealalaughing).

| Cosmin86 a răspuns (pentru Laura2502):

Sa nu patesti mai mult decat o simpla raceala, sa nu faci vreo penumonie sau alta boala de plamani

| Laura2502 a răspuns (pentru Cosmin86):

Da,ai si tu dreptate.Nu stiu ce sa zic...totusi am sa incerc daca imi mai vine "cheful" cand vad ce frig ii afara... daca nu, probabil am sa ma duc la sala.Multumesc pentru sfat.