| anonim_4396 a întrebat:

Parkour-ul poate fi considerat sport?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Normal ca este un sport. E mai mult de atat a si devenit un stil de viata. E un sport incredibil happy mai ales daca il combini cu freerunning. Bafta frate descopera ce poate corpul tau happy. Funda?

4 răspunsuri:
| Valentyn22 a răspuns:

E un fel de sport la care muncesti muult si te mai alegi si cu cateva vanatai cand nu-ti iese vreo schema.Practic e un sport.Da putini il practica.

Nu este un sport in adevaratul sens al cuvantului.
Se considera un sport deoarece trebuie sa depui un efort
Antrenamente.
Nutritie
Odihna
Spre exemplu nu poate sa faca parkour un pusti de 100 de kghappy
Trebuie o masa musculara dezvoltata pentru asta iti recomand sa faci acasa la inceput
Abdomene flotari genoflexiuni sa alergi si cam atat
bafta daca vrei sa te apuci de parkour

| CEAncLAS a răspuns:

Da,parkour'ul este un sport...dar este cam periculos.am practicat si eu acest sport, dar n'am lasat.succes daca te apuci de parkour

| NiR0k1d a răspuns:

Da, parkour este un sport. Eu fac Pk de 3luni si am invatat foarte repede, mai am unpic si fac flipuri happy