| Drimmero a întrebat:

Pentru microbisti: Care "epoca" vi s-a parut cea mai frumoasa din istoria fotbalului? Cea de dinainte de 2008, unde practic acolo s-a oprit fotbalul spectacol. Sau cel din ziua de astazi, unde se arunca sute de milioane de euro si au aparut echipe precum PSG/City la carma Europei.

Răspuns Câştigător
| Ryansho a răspuns:

înainte erau fotbalisti precum Ronaldinho, Ronaldo, Del piero etc etc
Acum in afara de messi, CR, suarez si neymar nu sunt altii asa de buni

32 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Singurele competiti la care ma uitatam mereu era campionatul mondial de fotbal si cel european si cateodata mai ma uitam la barcelona, nu am fost inrait vreodata nici nu ma intereseaza asa mult asa mult fotbalul

| Drimmero explică:

Pana imi arata, vine ziua de maine

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu stiu cand vorbeau ai mei demult. Deci presupun ca pana in 2008 happy

| Drimmero explică (pentru DoarBogdan):

Cam pe atunci fotbalul a incetat sa mai reprezinte o lupta pentru culoarea/culoriile ce reprezentau echipele si a devenit usor-usor o afacere si o mafie mare!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Drimmero):

Mda. In liceu proful de bio imi zicea lucrurile astea. Ca inainte aia se antrenau, nu ca acum. Si era mult mai serioasa si adevarata treaba.

| Drimmero explică (pentru DoarBogdan):

Inainte erau echipe care pur si simplu aveau legende in echipa si acei jucatori trageau de unii singuri echipa dupa ei. Liverpool il avea pe Gerrard, Arsenalul il avea pe Henry, United il avea pe Rooney, Chelsea ii avea pe Terry, Lampard, Drogba, Juve il avea pe marele del Piero, Milanul ii avea pe Gattuso si pe Inzaghi. Roma pe Totti, Barcelona ii avea pe Ronaldinho, Xavi, Puyol, Iniesta, Messi, etc. De Realul lui Raul, Robinho, etc. nu mai zic, pot intra si mai mult in istorie, echipe formidabile, oricum.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Drimmero):

O intrebare... tu bagi la pariuri? big grin

| Drimmero explică (pentru DoarBogdan):

Nu, pur si simplu este pasiunea mea de mult timp, m-am nascut cu aceasta pasiune in sange, am bagat si eu, dar nu asa mult, nu-mi plac pariurile.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Drimmero):

Intrebam... am si eu colegi care tot baga
Si chiar nu inteleg de ce fac asta. Mereu ii aud " a pierdut Enppi" sau ceva de genul laughing
Pe mine ma amuza.

| Drimmero explică (pentru DoarBogdan):

Enppi? Poate Napolirolling on the floor. Ce hilar a sunat ''Enppi''.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Drimmero):

Astazi la 20:00. Enppi-Smouha

| Drimmero explică (pentru DoarBogdan):

A, echipe din Egipt, sunt prea mici pentru fotbalul mare, nu la genul asta de echipe ma refereamrolling on the floor).

| DoarBogdan a răspuns (pentru Drimmero):

Stiu. Asa am gasit pe flashscore laughing)

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Si Enppi, tot o echipa este. Doar ca nu a coincis cu intrebarea ta!

| Drimmero explică (pentru Florentina9210):

Putin imi pasa de echipele astea bananiere, fotbalul spectacol s-a dat mereu in Europa, poate si in America de Sud( de aici au plecat marii jucatori).

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Asa asa. Zi-le tu big grin

| R0R0 a răspuns:

Cel de dinainte de 2008.winking

| Drimmero explică (pentru R0R0):

I-auzi, si ce echipa ce te-a fascinat din acele legendare?smug

| Drimmero explică (pentru Drimmero):

''fara ce''

| Drimmero explică (pentru R0R0):

Arsenalul daca exista pe atunci? Era echipa in voga pe atunci, echipa exista din 1886 pe acest maret Glob Pamantesc!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Wow!
Are o vechime!

| Drimmero explică (pentru R0R0):

Normal ca are vechime si generatii in spate. Arsenalul in 2006 juca finala UCL, era in topul celor mai bune echipa din Europa, daca nu ma insel, era in top 3, chiar pe 2.

| Drimmero explică (pentru Drimmero):

Echipe*

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Mda...

| GoldenZenith a răspuns:

Ți-am dat mesaj. Nu mai am felicitari.

| Marius_Smarandache_1993 a răspuns:

Cel mai frumos fotbla si curat si jucat a fost prin anii 1980-1990

| Ryansho a răspuns:

Dupa parerea mea cea mai buna echipa din istoria fotbalului a fost cea a milanului din 2007

| Drimmero explică (pentru Ryansho):

Nu stiu daca a fost cea mai buna din istoria fotbalului, tot Milanul a mai avut generatii misto prin 80-90', dar nu e cea mai buna all time. Intr-adevar, in acel an era cel mai de temut oponent, acum a ajuns in mediocritate!

| corolav a răspuns (pentru Ryansho):

Cea mai bună echipă din istoria fotbalului a fost Real Madrid 1955 - 1966.

| Ryansho a răspuns:

Eu m-am referit la lotul milanului din 2007.
Dar ai dreptate si în 90 milan avea echipa buna

| Drimmero explică (pentru Ryansho):

In 2007 era la egalitate cu Liverpool ca valoarea lotului. Milanul si Liverpool erau cu mult peste Barcelona, mai ales cad i-au dominat cormoranii in meciurile directe pe catalani. Chelsea si United urmau apoi, dar nu la diferente foarte mari! Nu pot spune ca Milanul a avut atunci cea mai buna echipa, as putea spune de actuala echipa a Barcelonei ca e cea mai pragmatica din istoria fotbalului, dar nici aici nu sunt sigur. Oricum, ai funda!