| SmoKeD a întrebat:

Sal tpu.Am fost ieri sa joc fotbal si am facut febra musculara la burta. Dabea mai pot stranuta.Este indicat sa mai fac flotari? Am facut de dimineata abdomene dar am uitat ca daca ai febra trebuie lasat muschiul.Deci, in concluzie, pot face flotari?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pai ce treaba au flotarile cu abdomenul? La flotari se lucreaza triceps, piept si deltoidul frontal. Abdomenul se lucreaza nesemnificativ, aproape deloc, asa ca poti face linistit

5 răspunsuri:
| PanaceuUniversal a răspuns:

24 ore pauza de la exercitii pentru grupa de muschi solicitata pana la febra musculara.
Flotari poti face...nu abdomene

| WeepOficial a răspuns:

De preferabil e sa astepti pana iti trece febra musculara nu e bine sa fortezi sa stiihappySper ca daca te-am ajutat sa ma ajuti si tu pe mine vizualizandu-mi melodiile si daca poti sa le dai prietenilor! Cu respect Weep (youtube) /user/WeepOficial/videos

| Geor9y a răspuns:

Fa abdomene in continuare asa muschii se vor obisnui si durerea iti va trece

| Geor9y a răspuns:

Trebuie s a mai faci abdomene pentru a te obisnui iar febra o sa iti treaca odata ce te obisnuiesti

| Cosmin86 a răspuns (pentru Geor9y):

Nu, asa o sa se supra-antreneze. Trebuie sa stea 48 de ore sa se refaca muschii si dupa o sa fie "obisnuiti" si nu o sa mai faca febra