| Vreausapot a întrebat:

Ieri am inceput sa fac abdomene si flotari pentru a slabi. Totul a decurs bine dar m-am ales cu o febra musculara mare.
Ma dor muschii mainilor si pieptului.
Ma doare si noada cand ma ridic la abdomene.
Ce trebuie sa fac sa scap de febra? Daca fac in continuare chiar si cu febra o sa ma obisnuiesc oare si nu o sa mai am?

Răspuns Câştigător
| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Mai bine scapa de febra, si apoi poti sa te ocupi mai departe, dar sincer e bine ca faci miscare cand ai febra, poti sa scapi de ea mai repede, ca febra asta te framanta si iti vine sa stai numai in pat, bea ceai fierbinte cu lamaie si miere. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Gabriell98 a răspuns:

Salut,febra musculară este foarte întâlnită la inceput când te apuci de sport.Cauza este că ai suprapus mușchii la mișcarii care nu sunt obișnuiți sau încălzire necompletă.Ce îți recomand, este să continui sa faci iar la fiecare antrenament fă încălzire de peste 10 minute și după începeți programul. Sfatul meu pentru a slăbi este să începi să mănânci mai sănătos, abdomenele nu slăbește. 70% alimentație și 30% antrenament pentru "pătrățele"

| AmaliaAma123 a răspuns:

Pai febra musculara iti trece facand in continuare exercitii (chiar daca te dor muschii). De acum inainte, dupa ce iti faci exercitile te sfatuiesc sa mananci o lingura de zahar sau ceva dulce. Sanatate!