| DenisukuDeniii a întrebat:

Sall. As vrea sa ma apuc de sala, pentru ca m-am ingrasat foarte rau in ultimul timp. Dar nu prea stiu cum sta treaba. Imi puteti spune si mie cam cat ar costa un abonament? La ce "categorie" sa ma bag pentru a scapa cat mai repede de grasimea abdominala?

Sau ce exercitii pot face acasa, care m-ar ajuta (in afara de abdomene).

Dau funda.
Multumesc :*

10 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

Depinde de sali.Pretul variaza de la 100 lei pe luna pana la 1000 lei.Te duci la fitness, iti iei pentru o luna un antrenor si va fi ok.Iti va zice el mai multe.Acasa poti face cardio daca vrei.

P.s:cu abdomene nu reduci stratul adipos!

| DaRaspund a răspuns:

Un abonament lunar ar trebui sa fie intre 100 si 150 lei.Acolo o sa dai peste un antrenor care o sa-ti spuna ce trebuie sa faci sa scapi de burtica. Cred ca alergatul te-ar ajuta pe langa abdomene si o crema pentru celulia.

| zerro17 a răspuns:

Pentru burtica ai nevoie de alegat si, da preferatele tale (si ale mele recunosc) abdomene. Nu stiu daca atceva ajuta. Plus ca nu stiu cat ajuta sala la slabit. Ajuta mai mult la formarea masei musculare nu la dizolvarea 'sunculitzei'. Oricum eu unul nu prea ma pricep, dar am facut 3 luni de sala si in 3 luni am pus 6 kg. Deci a fost cam invers...

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru zerro17):

Ce zici ma acolo? nu ajuta sala? Poti sa slabesti, cu un regim + cardio, dar poti sa te si tonifici, Fa cateva luni fitness si ai sa vezi ce posterior ai. si nu numai

| cristi1505 a răspuns (pentru zerro17):

Esti total pe langa!
1.La sala trebuie sa ai un scop bine stabilit. Daca vrei sa slabesti nu te duci sa tragi si tu acolo de fiare fara sa nu sti nimic.Nu! Te duci si faci cardio(exemplu:banda, bicicleta etc.)
2.Cu abdomene nu reduci stratul adipos! Abdomenele doar tonifica musculatura.

| zerro17 a răspuns (pentru cristi1505):

Fata a zis sala, nu banda, nu fitess, nu altceva. Cat despre abdomene, eu am dat burta joc cu alergat + abdomene. Daca la voi ceilalti nu merge asa, asta e.

| Cosmin86 a răspuns (pentru zerro17):

Ai dat burta jos cu alergat, punct. Abdomenele nu te-au ajutat deloc in privinta asta, ai fi dat burta jos EXACT LA FEL doar cu alergat.

Dar aparent nu te duce capul sa intelegi

| zerro17 a răspuns (pentru Cosmin86):

Se pare ca nici pe tine nu te duce capul ca trebuia sa ii raspunzi fetei nu mie. Chiar nu-mi pasa cum am slabit. Am zis ce am facut. Am zis parerea mea. Dar aparent nu te duce capul sa intelegi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru zerro17):

Nu te duce pe tine capul sa intelegi ce faci TU SINGUR. Ti-ai pus bine username "zero", ca ala e nivelul tau de inteligenta

| DenisukuDeniii explică:

Oke. Nu trebuie sa va certati big grin. Multumesc pentru toate sfaturile, o sa-mi fie de ajutor. :*