| xXyOnutZhXx a întrebat:

Sall Tpu...Cum invat sa apar mai bine in poarta la fotbal..si cum plonjez

PS: nu vreau sa dati copy - paste dupa Blugul Lui Radu

Răspuns Câştigător
| Parangalevacy a răspuns:

Eu sunt tot portar si in primul rand nu trebuie sa iti fie frica.incearca sa plonjezi prima data fara minge undeva unde sa fii singur in liniste ca sa te concentrezi si sa nu iti fie frica ca te va durea.fa asta in fiecare zi.este important ca tu ca portar sa intimidezi jucatorul si sa inchizi cat mai bine unghiul.bafta FUNDA?

2 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Mergi la un antrenor,si cu plonjatul nu-i mare chestie daca iti place o faci, dar cred ca tie ti-e frica, nu-i asa? Invingeti temerea, prin antrenamente si multe, multe exercitii.Succes!

| Ic3Cr3am a răspuns:

E bine sa fi cat mai rapid, sa nu iti fie teama, cum au zis si ceilalti, cum vezi mingea dai in ea. Referitor la plonjat si mie mi-a fost frica prima data laughing Dar pana la urma trebuia sa incerc si nu am avut nimic. Daca incerci o sa iti placa.
Si inca ceva pentru aparare, la faze fixe incearca sa induci in eroare adversarul, sa stai pe o parte si cand suteaza sa te arunci in partea opusa, sau in timp ce se pregateste sa suteze sa te faci ca nu esti atent tongue
Succes!