| Marianbld a întrebat:

.. Vreau sa ma apuc de sala de forţă si as vrea sa imi recomandati niste imformati... Gen proteine, steroizi sa cumpar... Bugetul este de 150 lei. Mersi

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Proteinele din suplimente nu sunt sintetizate de organism, fa sport mult, nu cresti in masa fara sport, un muschi 90% e apa bea apa multa, dai banii aiurea mai bine da banii pe carne nu isi place carnea?

| MrBinGO a răspuns:

Întâi de toate nu mai baga proteinele în aceiași oala cu steroizi.Sunt chestii total diferite.
Suplimentele nu fac nici un rau.Steroizi sunt cauze a mortilor multor culturisti.
Sper ca bugetul ala de 150 lei estte lunar cu mâncarea (6 mese )asigurată.
Recomand creatina monohidrat si whey protein.
Succes!

| Marianbld explică:

Ba da... dar am auzit ca proteinele gen creatina ajuta cu un plus. Eu sunt mai slăbuţ si as vrea sa ma dezvolt si mai repede

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marianbld):

Cum adica "proteine gen creatina"?

Creatina si proteinele sunt lucruri COMPLET DIFERITE.

E ca si cum ai spune "am auzit ca masinile gen caramida... "

| Marianbld explică:

Eu am auzit ca creatina face parte din grupul proteinelor.