| Alex_1359 a întrebat:

Salut, am 16 ani, sunt slab am 57 de kg si 1.76.Am fost la sala de 2 ori cu inca 2 baietii, dar nu am fost sa tragem calumea, am fost mai mult sa vedem cum e, daca imi poate spune cineva cum pot creste in masa musculara repede, ce trebuie sa mananc si sa definesc muschii mai bine, ce sa trag in prima zi, a 2-a, a 3-a... tinand cont ca merg doar Luni, Miercuri si Vineri.In sala nu este nimeni decat noi 3, si nu este cineva sa ne spuna cum sa facem, tocmai de aceea am facut topicul happy ajutati-ma!
Multumesc Anticipat!

11 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

După ce te duci la sală mănânci ca să se depună masa musculară

| IrinaIvashkov a răspuns:

Buna

Trebuie sa ai o alimentatie echilibrata adica sa respecti 3 mese pe zi si sa iei cate o gustare intre ele fructe, legume
Sa bei cel putin 2 L de apa pe zi.La fiecare masa sa combini mancarea si nu niste legume proaspete. Consuma lichide.

Incepe sa tragi doar cate putin adica incepand cu 2Kg ma refer pentru muschi fiare de 2kg pentru o mana apoi treci un pic mai presus dupa ce capeti forta
Alearga 30 de min in fiecare zi pentru muschi. Fa tractiuni incepand cu bare mai mici la bare mai mari

Succes

| Emazio a răspuns:

Nai cum sa mergi la sala daca ai 57 kg la inaltimea aia,ai putea sa mananci mai gras,sau de la McDonalds, fast-food-uri, ca americani de asta sunt obezi

| Alex_1359 explică:

Eu vam rugat sa ma ajutati cu ceva, voi ati aberat, ati inceput cu "n-ai cum sa mergi la sala...", "dupa ce te duci la sala mancanci sa sa se..." sa fim seriosi, ma ajutati sau nu? "daca imi poate spune cineva cum pot creste in masa musculara repede, ce trebuie sa mananc si sa definesc muschii mai bine, ce sa trag in prima zi, a 2-a, a 3-a " doar la astea vreau raspuns.

| Alex_1359 explică:

Alte raspunsuri ?

| klau95 a răspuns (pentru Alex_1359):

Zimi si mie in ce oras esti pls, Si o sa-ti creasca mult mai repede cu proteine dar nu e cazu sa iei, pai nu te astepta maine sa devi arnold o sa vezi diferente peste 1-2, 3 luni daca te ti bine de alimentatie 70-100 g proteine pe zi din mancaruri:)http://calorii.oneden.com/ aica ai

| Alex_1359 explică:

Stau in Pitesti.

| Alex_1359 explică:

Alte raspunsuri?

| Alex_1359 explică:

Pai antr, problema este ca eu nu sunt din Bucuresti stau in Pitesti, dar happy mersi oricum

| MilkaFriend a răspuns:

Deci mananca carne cat mai multa si supa cu paine si eu m-am apucat de sala de 1 saptamana si am inceput cu 15kg prima data cate 3 serii de cate 10 la anumite aparate.a doua zi cu 25 a 3-a cu 32 si nu face la toate aparatele ca te deformezi! de ex.intr-o zi faci biceps si abdomen si a doua zi faaci picioare si piept.Nu te forta daca vezi ca nu mai poti oprestete.sa mananci cat mai mult mancare gatita nu sunt bune fast-foodurile!

| Xtreme360 a răspuns:

Alex. si eu am tot 16 ani... acum 5 zile am avut 59.9 kg si acum 4 zile mi-am extras o masea permanenta si alimentatia mea a fost conditionata in ziua respectiva asa ca in 4 zile am slabit 2.1 kg si am ajuns la 57.8... si eu am 1.75.Am fost de asemena complexat de kg putine si de masa musculara. E foarte bine ca ai decis sa mergi la sala da si alimentatia trebuie sa fie pe masura. Nu esti slab! Mai bine ai incerca inotul sau cine stie, un sport de contact ca esti la categorie mica ai sanse. Succeswinking