| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

Am 17 ani, 93 kg si 1, 88,chestia e ca eu nu pun grasime deloc,si daca mananc doar grasime si dorm mai mult slabesc, credeti ca de la 20 de ani in sus o sa incep sa pun si grasime pe mine?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am avut, ca si tine, 189 Cm. Am avut mult timp doar 80 si ceva de Kg. Acum (si din cauza unei boli) am 130 Kg. Tu la 93 Kg. esti deja gras. Greutatea ta ar trebui sa fie 78, 5 Kg. Uite: http://www.csid.ro/calculator-greutate-ideala/

| RAY a răspuns:

Daca manci grasime vei da in diarie si tot te vei ingrasa desigur depinde cata grasime manci

| CuriousStuff a răspuns:

De ce vrei sa mai pui grasime? Deja esti supraponderal... Ar trebui sa mai dai jos, nu sa mai iei.
Sau vrei sa zici ca ai 93 de kg si esti doar muschi...

| MarianM009 a răspuns:

Nu manca doar grasime, ce naiba. Fa miscare, sport, stimuleaza-ti corpul.
Tu esti ectomorph. Iei in greutate mai greu. Fa sport si mananca cat trebuie.

Bafta!

| Endo05 a răspuns:

De ce sa vrei sa pui grasime pe tine?
Du-te la sala si slabeste si pune masa musculara, nu grasime idiotule.