| Razvankuki10 a întrebat:

Salut, am 20 de ani, 1.91 m înălțime si aproximativ 88 kg, sunt endomorf... Fac sala si street workout de ceva vreme și as vrea sa iau suplimente, ce îmi recomandați? In primul rând as vrea sa pun masa musculara dar sa scap treptat și de țesutul adipos care este in plus. Mulțumesc, as dori răspunsuri serioase, acord funda.

1 răspuns:
| Reimond a răspuns:

Salut, in primul rand nu te gandi la suplimente deoarece nu ele vor da rezultate ci munca depusa de tine,
Deci...
1) Alimentatia, odihna si munca aceste sunt cheia pentru un corp "frumos"
A)alimentatia cat mai sanatoasa, fructe legume, care de pui, peste, vita, de porc ( dar asa in masura mai mica deoarece contine grasime mai multa ), orez si o hidratare buna,
B)Odihna - da este foarte importanta deoarece muschii atunci se relaxeaza si ei, si plus ca pe ziua urmatoare o sa ai nevoie energie pentru activitatea ta
C)Munca ( ma refer la trasul de fiare ) Sa iti faci un program pentru tine cu ajutorul unui antrenor sau a unui care umbla de mai multi ani la sala,. Mai mult cu cap decat cu putere,. dar apropo daca faci fa'o cum trebuie nu ca te duci faci doua trei serii si gata, daca faci fa-o cum trebuie', Succes!