| Kindal38 a întrebat:

Salut! Am o grasime corporala de 16%, am 15 ani, 180 cm, 71kg, baiat. As vrea sa stiu daca pot scapa de grasimea abdominala prin exercitii speciale pentru abdomen si printr un deficit caloric. Precizez ca am un strat mic de grasime pe abdomen avand in vedere ca mi se vede primul strat de patratele.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum ai calculat ca ai 16% grasime?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti trebuei deficit caloric la anisorii astia, ca ai 1.80 si esti in crestere si in plina dezvolrtare, doar mananca sanatos sa ami asimilezi vreo 4-5kg si uita de patratelem sau startul ultra subtire de grasime abdominala, ca nu intereseaza pe nimeni de ele.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și cum vrei să afli, să știi? Dacă îți spunem noi că da, poți, o să știi? Și dacă o să îți spunem noi că nu, că e imposibil pentru tine că o să scapi de acea grăsime, ce o să faci? O să plângi?

| Kindal38 explică (pentru sadrian46):

Bre, am vazut ca la orice raspunzi in batjocura si fara sens. Io am pus o intrebare simpla pentru a afla raspunsul nu sa ma iei tu la intrebari. Lasa dracu TPU u si du-te la azil.

| sadrian46 a răspuns (pentru Kindal38):

Ba e cu sens, dar tu nu vezi. Dar ca să te liniștești, te ignor.

| anonimuIl a răspuns:

Controlează alimentația ca să nu fie grăsime pe corpul tău.

| anonimuIl a răspuns:

Atenție mare cu mâncarea că degeaba tragi de fiare dacă grăsimea se pune pe corp.

| Ilincoana a răspuns:

16% e ok pentru baieti mai ales daca nu esti o persoana sportiva de felul tau. Nu exista exercitii care sa te ajute sa slabesti intr-un singur loc, iar cei care fac video-uri pe Youtube pe tema asta doar profita de insecuritatile oamenilor pentru a face bani. Fara deficit caloric in schimb, nu poti atinge rezultatele dorite. Nu poti sa nu faci nimic si sa te astepti ca totul sa se rezolve. Daca totusi nu vrei deficit caloric, un sfat care s-ar putea sa te ajute sa slabesti fara sa simti diferenta este : scapa de ulei. Nu folosi ulei cand gatesti sau roaga-ti mama pentru o perioada sa nu iti gateasca cu ulei. Uleiul este cel mai frecvent aliment care pune bete in roate oamenilor in calatoria lor spre corpul dorit. Bea apa suficienta, dormi la ore rezonabile ( in somn arzi calorii ) si mergi mult pe zi, macar atat.

| Dannnnii a răspuns:

Grasime de pe abdomen o dai ultima jos, degeaba faci exercitii speciale. Sa ai un antrenament bine pus la punct si sa nu te abati de la el.