| paint9 a întrebat:

Salut,am o idee cam nebuna,am nevoie de parere voastra, vreau sa urmez un program de sport cu numele cod 100
ZILNIC 100 flotari, 100 ashezari, 100 pentru bara fixa, 100 pentru barele paralele si 10 km running timp de 100 zile,
ce traume pot sa primesc sau altceva,
partea cu vointa o am, cel putin pe 100 zile,vreau sa ma pun la limita, vreau sa stiu daca ma paste ceva groaznic,
la moment pot face la bara 25 max si 30 la barele paralele

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De ce "zilnic" cand muschii se dezvolta in zilele de pauza?

Faci o mare prostie, tipica incepatorilor, din care ajungi la supraantrenament si progrese proaste.

| CulturismsiFitness a răspuns:

Ceea ce vrei tu sa urmezi face si un amic de al meu. Singura diferenta este ca el sa pregatit vreo 3 luni si pe urma a inceput sa faca antrenamentul. Si dupa 1 an de zile face in fiecare zi ce ai scris tu mai sus. Ai nevoie de timp in primul rand, dedicare si vointa. Daca chiar vrei sa faci asa ceva din partea mea ai un + mare de tot!
Acuma accidentarile care le poti pati sunt multe. Intinderi de muschi sau ligamente din cauza suprasolicitari. Febra musculara intensa si lista continua. Gandeste-te bine inainte de a face asa ceva si daca esti hotarat dai bataie!

| Cosmin86 a răspuns (pentru CulturismsiFitness):

De ce are un "plus" asa mare, pentru un program stupid, bun pentru supraantrenament?

| CulturismsiFitness a răspuns (pentru Cosmin86):

Cred ca ai inteles gresit. Amicul meu face in fiecare zi un antrenament, nu tot antrenamentul in fiecare zi.
Daca tu crezi ca ce fac altii sau ce vor sa faca este un program stupid atunci nu iti vad contribuitia. Omul vrea sa incerce, nu e nimic rau in asta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CulturismsiFitness):

Pai da ma, e ok sa faci in fiecare zi "un antrenament", dar nu acelasi antrenament si aceleasi grupe, cum vrea el! El face aceleasi grupe!

Ai messenger sa-ti dau programul meu?

| CulturismsiFitness a răspuns (pentru Cosmin86):

Scriemi pe privat

| CulturismsiFitness a răspuns:

Cosmine sunt curios de antrenamentul tau. Dami si mie antrenamentul pe care il urmezi sau pe care l-ai urmat cateva luni!

| Seropozitiv a răspuns:

E posibil sa-ti cada tot parul:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......333510.jpg

Lasand gluma de-o parte, depinde de tine... Daca esti in forma deja, e posibil doar sa faci intinderi musculare foarte rele care o sa te puna putin pe tusa 2-3 zile... Daca vei continau sa faci asta insa, e posibil sa patesti mai mult decat doar intinderi musculare. Ai grija. Succes!