| vLooM a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care fac sala!

Creatina ce avantaje si dezavantaje are?
Vreau sa stiu daca se poate intampla ceva, la ficat, stomac... asa am auzit dar vreau un raspuns sigur si precis!

Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Crin51 a răspuns:

Creatina stiu ca are o groaza de dezavantaje. majoritatea neevidentiate de producatori. In primul rand iti modifica total metabolismul, felul in care se distribuie energia in corp si da... creatina nu o iei pura, ea vine la bidon combinata cu alte chestii "care iti dau un plus de energie si te regenereaza instant" a si iti pune ficatul la pamant. Ai grija de sanatatea ta frate. Lasa deoparte chestia asta. Poate te face in 2-3 luni rotundjor dar peste 3-4 ani o sa regreti si abia atunci o sa-ti dai seama ca daca renunti la aportul de creatina incepe sa se lase carnea pe tine ca si cum ar fi niste pungi de apa, indiferent daca lucrezi sau nu corpul. Ai grija de tine! Fii destept!

| vLooM explică (pentru Crin51):

Dupa ce mi-ai scris mi-am schimbat imediat parerea laughing
Mersi de raspuns.
Daca te pricepi imi poti lasa un site ca sa iau niste proteine care nu afecteaza nimic? mersi!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Crin51):

Serios? Creatina modifica metabolismul?

Regreti peste 3-4 ani? Eu de ce dupa 10 ani n-am regretat?

Creatina se gaseste IN CARNE, deci tu mananci ZILNIC creatina.

Nu mai da raspunsuri daca nu stii NIMIC.

p.s. : cand cineva iti spune ca se "lasa carnea pe tine" poti sa-i spui ca e REDUS MITNAL

| NDC12 a răspuns (pentru Crin51):

Tu ii spui sa aiba grija de sanatatea lui, dar tu din pacate nu ai grija de creierul tau.

IDIOTULE, ca deja nu ma mai pot controla cat vad unii copii atat de redusi mintal care habar nu au de nimic dar isi dau cu parerea.

| SiLaS a răspuns (pentru Cosmin86):

Wow ai 10 ani de sala? Si cat timp ai luat creatina?

| Cosmin86 a răspuns (pentru SiLaS):

2 ani si ceva.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Crin51):

Hai ma COPIL PAMPALAU, explica-ne cum atarna "carnea" de la creatina, cand tu consumi ZILNIC creatina ( ca doar nu esti vegetarian ).

Copii mici IDIOTI, isi dau ei cu parerea intr-un domeniu unde nu stiu NIMIC!

| vLooM explică (pentru Cosmin86):

Zi si mie daca tot te pricepi asa mult -> http://www.suplimente-naturiste.ro/details.php?product_id=693 asta este bun de ceva?

Astept un raspuns, daca vrei. :)

| Cosmin86 a răspuns (pentru vLooM):

Da, e buna, e o banala creatina monohidrata.

Oricum o sa te tina cam 12 zile cutia aia, iti trebuie 3 / luna.

| vLooM explică (pentru Cosmin86):

Ok, mersi de raspuns.

13 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

Vai de capul unora...
uite un articol scris de un DOCTOR: http://www.nutritiesportiva.ro/nutritie/29efectele_creatinei.html
Trage singur concluziile...
Nici vorba de aberatiile scrise mai jos de colegu... Daca te lasi atat de usor influentat, nu verifici informatiile, iti poate spune oricine orice vrea si tu o sa o iei de buna!
uite un site de suplimente ok http://www.megaproteine.ro/
Bafta!

| vLooM explică:

AntrenorFitness - multumesc pentru site.

Din cate stiam despre creatina si eu stiam ca nu este buna pentru ficat stomac. Dar o sa citesc articolul ala care mi l-ai lasat tu. Daca puteam iti dadeam tie funda... multumesc inca odata

Cosmin86- Eu am aflat ca nu este buna pentru ficat sau stomac... Dar din cate vad ce ai scris este cu totul altceva, mersi.

| NDC12 a răspuns (pentru vLooM):

Daca ti-ai schimbat parerea dupa raspunsul unui idiot, referitor la un subiect pe care il depaseste, si nu doar ca il depaseste, deja l-a intrecut, e peste cunostiintele si inteligenta lui, atunci imi pare rau pentru tine.

| vLooM explică (pentru NDC12):

Nici eu nu sunt de acord cu anumite chestii, ce zice el acolo de exemplu "incepe sa se lase carnea pe tine ca si cum ar fi niste pungi de apa, indiferent daca lucrezi sau nu corpul. Ai grija de tine! Fii destept!" aici exagereaza... dar treaba cu ficatul asta am auzit la multi ca iti poate face probleme la ficat, stomac dar depinde de corp, de om, daca te simti bine cu ele nu o sa-ti faca probleme...Dar cel mai bine intreb instructorul, vreau sa incerc pentru 1-2 luni sa vad ce efect are. mersi NDC!