| mafiotuXXL a întrebat:

Am si eu o nedumerire, as vrea sa imi eau niste creatina si nu stiu decare : sa imi iau pastile sau praf.
Cineva mi-a zis ca praf nu se dizolva? pote va pricepeti voi mai bine Decare sa imi iau PAstile sau praf. eu zic ca Praf ca o absorbe mai repede big grin Dau fundita la cel mai bun raspuns :d

6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Scuza ma dar cati ani ai? si ce i aia creatina de ce vrei sa o iei

| SentimentalConsil a răspuns:

De ce nu muncesti ca sa devii ceea ce doresti? nu stii ca aceste stimulente cauzeaza?

| Cosmin86 a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Ce cauzeaza? Argumente te rog

| SentimentalConsil a răspuns:

Desi este o substanta naturala, care exista deja in corpul omenesc, asta nu inseamna ca nu poate avea si efecte adverse. Depasirea dozajului recomandat poate conduce la probleme incluzand: crampe musculare, deshidratare, insuficienta renala sau hepatica, dureri gastrointestinale, balonari. In concluzie, nu exista dovezi care sa demonstreze ca excesul dozei de administrare recomandata ar aduce beneficii, dar ca orice supliment trebuie luat in cantitati moderate si cu responsabilitate

| Cosmin86 a răspuns (pentru SentimentalConsil):

"Depasirea dozajului recomandat". pai asa si cu mancarea, daca mananci in exces o sa ai N probleme.

| PTMLucian a răspuns:

Creatina cea mai bun este cea efervescenta pentru ca se topeste toata si se absorbe foarte repede