| YonutNeymar11 a întrebat:

Salut,am si eu o problema adica mie imi place foarte mult fotbalul inca de mic l-am practicat pe clasa a 3-a dar dupa 3 luni am renuntat din cauza unei operati la apendice si alte probleme familiare, si pe clasa a 7-a pana acum in prezent il practic din nou dar nu stiu dc pe teren mic (ex curtea scoli,sinteticuri,etc.) cu prieteni joc de numa adica fac tot terenu, fac la driblinguri. si imi ies toate,dau o gramada de goluri,n-am emoti dar pe teren mare nu stiu ce se intampla cu mine ma niste emoti de mor si imi afecteaza foarte mult stilul de joc, parca numai stiu driblingurile mi frica sa le fac, nu stiu dc daca m-ati putea ajuta v-as fi foarte mare recunoscator sad

Răspuns Câştigător
| LaLooxD a răspuns:

Salut! Te panichezi poate pentru ca nu mai joci printre prietenii tai si stii ca daca gresesti vor fi si consecinte.Aici depinde de tine si de vointa ta, trebuie sa ai incredere in fortele tale si sa dai totul pe teren.Trebuie sa stii ca suntem oameni si mai si gresim, nu e tragedie daca mai gresesti, da tot ce ai mai bun mereu. Sper ca am ajutat!

| YonutNeymar11 explică (pentru LaLooxD):

Frate la mine ii chestia urmatoare ca eu cand intru pe teren am emoti de numai pot dar nu stiu de ce, ai zis tu bine chestia aia poate ii si asta dar am avut si momente cand nu aveam emoti dar iar revin si acum antrenoru si-a pierdut increderea in mine din cauza emotilor mele sad

6 răspunsuri:
| Ercjiaai a răspuns:

Incercarea moarte n-are. Du-te la un club, da probe si poate le iei. Poti ajunge mare fotbalist. Frica ti-o poti dobora oricand

| YonutNeymar11 explică:

Frate @lalooxd ii adevarat ce zici tu dar chestia ii ca emotile apar cand intru in teren inca din primul minut incep sa le am nu stiu dc,parca numai stiu nimic,tremur tot, mi frica sa urc cu mingea la picior, numai gandesc ce fac. dar am si momente cand nu am emotii si atunci imi iese tot dar sunt foarte rare cu toate calitatile mele pe care le am sunt degeaba ca am emoti, eu mereu ma gandesc la chestia asta dar nu reusesc sa imi dau seama dc, mi-am pierdut toata increderea in mine la fel si antrenorul meu este foarte suparat din aceasta cauza el zice ca imi bat joc de el dar el nu stie de emotile mele sad chiar numai stiu ce sa fac

| LaLooxD a răspuns (pentru YonutNeymar11):

Vorbeste cu antrenorul, vorbeste cu echipa, ar trebui sa fiti ca o familie acolo. Spune-le de ce joci asa si o sa te inteleaga.

| YonutNeymar11 explică (pentru LaLooxD):

El ne-a spus ca, cu emoti nu faci nimic si mai multe.

| LaLooxD a răspuns (pentru YonutNeymar11):

Pai a zis adevarul, singurul care poate sa te ajute esti tu.Da tot ce poti mereu.