| HelloKittyscoala123 a întrebat:

As dori sa fiu mai buna la badminton deoarece pierd multe puncte cand servesc fluturasul. As dori niste tutoriale, sfaturi ca sa ma perfectionez. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| jrockfreak a răspuns:

Doar aruncă în sus fluturașul, să lovești în el și să fii mereu cu ochii pe el. Pe mine m-a ajutat foarte mult să mă joc cu cineva care se pricepe. Mai furi puțină meserie, mai reușești să îi prinzi ritmul jocului.winking Și da, cele mai multe șanse să te perfecționezi este jucând, nu din tutoriale. Poți căuta însă mici sfaturi, dar mai bine e cu practica.

4 răspunsuri:
| Moryami a răspuns:

Un sfat care la mine merge când servesc ( menţionez că joc foarte bine Badminton ):

Arunci fluturaşul în sus şi te uiţi fix la el şi pur şi simplu încerci să dai în acesta ( nu ştiu cum se face dar eu mereu nimeresc; nu mă uit deloc unde dau cu mâna ).

| HelloKittyscoala123 explică:

Multumesc tuturor. Sarbatori fericite! happy

| 2104 a răspuns:

Daca chiar iti place acest sport nu vei invata din tutoriale, ci te vei perfectiona singura!

Sper ca am fost de ajutor! happy