| Romeo35161 a întrebat:

Salut,bicicleta mea mergea super bine la inceput schimba foarte rapid,pana intr-o zi când am cazut de pe ea și să indoit robotul din spate și roata,și am dus-o la un mecanic și mi-a indreptat robotul,dar pe ultima viteza schimba foarte greu,primele viteze schimba foarte bine,dar am problema la ultima. Roata e indoita n-am schimbat-o încât,poate e de la roata? De aia nu schimba bine pe ultima viteza, ori e de la robot, va rog frumos să-mi răspundeți...

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Ce robot visezi coane?
Deraior se cheama... poate i-ai indoit urechea.
Nu are roata treaba cu schimbarea vitezelor.
Du-te la un mecanic adevarat.

| Mirel4412 a răspuns:

Se numeste deraior nu robot laughing, nu are treaba roata cu schimbatul de vizete, pinioanele nu ar trebui sa fie afectate. Daca ai cazut pe schimbator, ori sta indoit, ori s-a rupt urechea, ori trebuie reglat( de la surub sau de pe maneta). Daca e schimbator de 20 lei ia-ti altul.

| Ushtria a răspuns:

Ai cazut de pe ea si ea a mers mai departe? rolling on the floor