| AlexCOOL60 a întrebat:

Salut.Cand bati penalty, cum este cel mai bine sa sutezi? Eu sutez cu dreptul cu siretul.

5 răspunsuri:
| DeejayAndr3y a răspuns:

Cu dreptul cu siretul dar mai incep putin, sa nu sara mingea in sus.

Funda?winking

| Eiccjsjdijcdj a răspuns:

Eu dau cu siretul si inclin piciorul (iti imaginezi ca e o linie oblica pe minge si dai cu siretul in ea).

| BurdetiuRuben a răspuns:

Poti suta si cu latul sau cu exteriorul sa prinda un pic de efect sau cu spitu

| Tudorpip a răspuns:

Daca esti tehnic, cel mai bine-i cu latul, ca ii poti controla traiectoria, da daca dai tare, cum dau eu, spre ex, cel mai bine e cu siretul. Ambele modalitati au avantaje.

| valentinfcsb a răspuns:

Sutezi cu lateralul...
adica daca zici ca dai cu dreptul dai cu partea stanga a piciorului drept.
nu e bine sa te inveti sa dai cu siretul decat daca mingea este in aer.